Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2005/2006

WYCIECZKA DO RZYMU

Rzym – wieczne miasto, to tutaj poeci i malarze szukali natchnienia, katolicy doznań religijnych, a wszyscy piękna. Widok miasta na siedmiu wzgórzach oraz wizyta w Watykanie wywarły ogromne wrażenie na gimnazjalistach z Klucz.


JAN PAWEŁ II - W PAMIĘCI UCZNIÓW

Jakże nie wspomnieć, gdy serce płacze,
Jakże nie uczcić gdy płyną łzy,
Serce się samo w piersi kołacze
W dumie, w radości, Żeś z nami był...


DZIEŃ WIOSNY W EUROPIE

Dnia 21 marca 2006 r., już po raz trzeci nasze Gimnazjum uczestniczyło w projekcie Dzień Wiosny w Europie. Jak co rok, nasz Szkolny Klub Europejski „Młody Europejczyk”, przygotował ciekawe propozycje na ten dzień.


II NAGRODA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „BLIŻEJ TEATRU”

Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru” kategoria: Edukacja i uczestnictwo, organizowanym przez Towarzystwo Kultury Teatralnej Zarząd Główny w Warszawie, Zarząd Oddziału Okręgowego TKT w Olkuszu, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Starostę Powiatu Olkuskiego.


SUKCES ZESPOŁU WOKALNEGO

Zespół wokalny istnieje od początku powstania naszego Gimnazjum. Zmienia się jedynie skład osobowy zespołu, głównie uwarunkowane jest bardzo krótkim, bo 3 – letnim czasem możliwej pracy ze śpiewającymi.


III MAŁOPOLSKI ZLOT SZKOLNYCH KLUBÓW EUROPEJSKICH

Dnia 2 grudnia 2005 roku przedstawiciele SKE „Młody Europejczyk” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach uczestniczyli w III Małopolskim Zlocie Szkolnych Klubów Europejskich w Krakowie. Naszą szkołę prezentowali następujący uczniowie: Justyna Basińska, Barbara Mosór, Karolina Pielka, Dominik Dobrek – z klasy III B oraz Mateusz Adamik z klasy III D, pod opieką p. Agata Banach.NASZE GIMNAZJUM NOSI IMIĘ JANA PAWŁA II

W piątek 16 września 2005 r. o godz. 13.00 w tutejszym Kościele Parafialnym odbyła się uroczysta msza św., na której zostały poświęcone sztandary Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kluczach. Następnie o godz. 15.00 w auli szkolnej odbyła się ceremonia nadania imienia Jana Pawła II, Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kluczach.WYSTAWA "NSZZ Solidarność - droga do wolności"

Wzruszający program artystyczny wykonany przez uczniów gimnazjum był wstępem do uroczystego otwarcia wystawy upamiętniającej 25-tą rocznicę powstania Solidarności. Uroczystość odbyła się 9 września 2005 roku. Wystawa otrzymała znamienny tytuł „NSZZ Solidarność - droga do wolności”i realizowana była przez uczniów, nauczycieli gimnazjum i Stowarzyszenie Forum Oświatowe „KLUCZE” przy wsparciu olkuskiego starostwa.