Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2007/2008

Konferencja Dyrektorów Szkół przygotowujących do DSD
W dniach 04.06- 06.06.08 odbyła się V Konferencja Dyrektorów Szkół przygotowujących do egzaminu DSD. Gimnazjum w Kluczach reprezentowała p. Violetta Auguścik- wicedyrektor i szkolny koordynator DSD.

Powiatowa Drużynowa Liga Lekkoatletyczna
30 maja 2008 dwie drużyny lekkoatletyczne z naszego gimnazjum rywalizowały na szczeblu powiatowym z drużynami z Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Krzykawy oraz Gołaczew. Po oficjalnym rozpoczęciu i przedstawieniu sędziów uczniowie przystąpili do rozgrzewki w swoich konkurencjach.

Akcja "Kropla Miłości"
Dnia 17 maja 2008 roku w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach odbyła się III edycja Akcji „Kropla Miłości”, organizowana we współpracy z Fundacją „Krewniacy” i Krakowską Stacją Krwiodawstwa.

Wizyta delegacji ukraińskiej w naszej szkole
„Program DSD jako pomost polsko-ukraińskich kontaktów edukacyjnych w nowej Europie”. Takie motto przyświecało konferencji Dyrektorów Szkół realizujących program DSD, rozpoczynającej 4-dniowy pobyt delegacji ukraińskiej w Małopolsce (14 -17.04.2008 roku).

Tenis stołowy - droga do etapu wojewódzkiego
Zawody w tenisie stołowym na szczeblu gminnym rozpoczęły się w Bydlinie. Nasi gimnazjaliści Jakub Kulanty, Karol Nocoń, Damian Mucha zajęli drużynowo I miejsce,...

Piłka siatkowa dziewczyn
Dnia 13.02.08 odbyły się zawody powiatowe piłki siatkowej dziewczyn w Bukownie. Poziom zawodów w tym roku był wyrównany. Nasze gimnazjum zajęło 4 miejsce,...

Wyjazd na mecz piłki siatkowej
W okresie ferii nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali wyjazd na mecz piłki siatkowej pierwszoligowych drużyn. Płomień Sosnowiec podejmował u siebie AZS Mlekpol Olsztyn.

Akcja "Kropla Miłości"
W dniu 26.01.2008 r. już po raz drugi zgodnie z planem zorganizowaliśmy na sali gimnastycznej akcję zbiórki krwi - „Kropla Miłości”. Patronat objęła Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi „KREWNIACY”, a poboru krwi dokonało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Nie tylko dla melomanów
W dniu 10 grudnia 2007 r. 95 uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach miało okazję uczestniczyć w kolejnym już wydarzeniu kulturalnym,jakim był wyjazd do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Bliżej fizyki
Po uniwersyteckich spotkaniach z matematyką i chemią przyszedł czas na fizykę, którą pani J. Bojko – jedna z realizatorów projektu „Super Szkoła” postanowiła w niecodzienny sposób przybliżyć uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach.

Z wizytą na międzynarodowym konkursie
19 listopada 2007 r. uczestnicy Koła Miłośników Sztuki naszego gimnazjum, podczas wyjazdu do Filharmonii Śląskiej, mieli okazję śledzić przebieg VIII Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.


Superwyjazd z Super Szkołą
Na tę atrakcję 50 uczestników zajęć sportowych organizowanych w ramach projektu Super Szkoła czekało od dawna. Ku ich wielkiej radości 11 listopada doszedł do skutku wyjazd do Sosnowca na mecz piłki siatkowej drużyn pierwszoligowych: Płomienia Sosnowiec i Delekty Bydgoszcz.

Edukacja w terenie
Trzy autokary i 140-osobowa grupa młodzieży dziwiła niejednego przechodnia, który 26 października 2007 r. pojawił się w okolicy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach. Powodem tego „pospolitego ruszenia” był wyjazd młodzieży do krakowskiego teatru Bagatela.

Gimnazjaliści wśród studentów
Chociaż na decyzję o wyborze kierunku studiów i uczelni mają jeszcze co najmniej trzy lata, to już dziś najzdolniejsi uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach mieli okazję sprawdzić, jak zdobywa się wiedzę na najstarszej uczelni w Polsce-Uniwersytecie Jagiellońskim.

Akcja "Kropla Miłości"
20 października br. w naszym gimnazjum organizowana była zbiórka krwi pod hasłem „Kropla Miłości”. Odwiedziły nas 72 osoby, z czego 53 zostały zarejestrowane a 40 osób oddało swą krew w ilości 450 ml. każdy. Uzbieraliśmy 18 litrów krwi.

Częstochowa 2007

4 października wzięliśmy po raz kolejny udział w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.



Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Gdzie w Polsce wydobywano złoto? Ile gliny potrzeba na zrobienie jednego naczynia? Jak powstaje szkło kryształowe? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukała...