Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2008/2009

Z ławy szkolnej do poselskiej

1 czerwca 2009 roku na długo pozostanie w pamięci Dominiki Jurczyk uczennicy III klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach .W tym bowiem dniu uczestniczyła ona w obradach plenarnych XV sesji Sejmiku Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Młodzi wobec wydarzeń roku 1989

Dobry start naszych lekkoatletów
26 maja 2009 roku na stadionie w Olkuszu podczas Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej reprezentacja naszego gimnazjum po raz kolejny udowodniła, że jest najlepsza w powiecie olkuskim. W rywalizacji uczestniczyło 7 drużyn reprezentujących poszczególne gminy.

Realizacja Projektu „KLUCZE DO PRZYSZŁOŚCI”
W wyniku złożenia wniosku o dofinansowanie realizacji Projektu, który został pozytywnie zaopiniowany, podjęliśmy się realizacji zadań, które w całości są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Program pilotażowy „redaktion-D”
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach jest partnerem Instytutu Goethego w Krakowie w programie pilotażowym „redaktion-D”. Otrzymaliśmy bezpłatnie licencję na 10 komputerów dla 2 części kursu. Ponadto dysponujemy gratisowymi materiałami dydaktycznymi wydanymi do serii „redaktion-D”.

Projekt „Aktywny w szkole - aktywny w życiu”
Nasze gimnazjum zostało zakwalifikowane do projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Aktywny w szkole - aktywny w życiu”. Projekt skierowany jest do społeczności gimnazjów: uczniów, nauczycieli, dyrektorów, a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego prowadzących te szkoły. W projekcie wezmą udział gimnazja zlokalizowane na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego i łódzkiego. Szczególnie ważnym partnerem projektu będą szkoły z terenów wiejskich.

Mistrzostwa powiatu olkuskiego w pływaniu
W dniu 03.02.2009 roku na pływalni w Olkuszu odbyły się mistrzostwa powiatu olkuskiego w pływaniu. Organizatorem z ramienia Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego był pan Rafał Lekston. Reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach zaliczyła bardzo udany występ w tych zawodach zajmując czołowe lokaty.


Podsumowanie projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”
W całej Małopolsce 185 szkół realizowało projekt „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Od marca do października 2008 roku nasze gimnazjum już po raz drugi uczestniczyło w realizacji tego projektu.

III edycja projektu "Szkoła bez przemocy"
W tym roku szkolnym uczestniczymy w III edycji projektu "Szkoła bez przemocy". Koordynatorem działań jest pedagog szkolny - pani Anna Bokalska. Zachęcamy nauczycieli, rodziców i uczniów do odwiedzania strony w internecie: www.szkolabezprzemocy.pl

W 94 rocznicę bitwy pod Krzywopłotami
Jak w każdym roku 16 listopada odbyły się uroczystości w Bydlinie przy mogile – kamiennym krzyżu, pod którym spoczywa 46 legionistów polskich, poległych w bitwie pod Krzywopłotami w 1914 roku.

Halowa piłka nożna dziewcząt
Dnia 05.11.2008 r. odbyły się powiatowe zawody w turnieju halowej piłki nożnej dziewcząt w Olkuszu. Dziewczyny z naszego gimnazjum brały udział po raz pierwszy w turnieju halowej piłki nożnej.

Rajd Jesienny do Ojcowa
W dniu 23.10.2008 roku odbył się Rajd Jesienny w Ojcowskim Parku Narodowym. Wzięło w nim udział 43 uczniów z naszego gimnazjum.

Podziękowanie

      Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim krwiodawcom, którzy do tej pory wiernie towarzyszą i wspierają naszą akcję „Kropla Miłości”. Dzięki Waszej ofiarności otwiera się zawsze nowa nadzieja dla wszystkich chorych i potrzebujących. Na nasz apel odpowiedziało 37 osób z czego 27 oddało krew w dniu 18.10.2008 r. Dziękujemy także Krakowskiej Stacji Krwiodawstwa oraz wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas na wspieranie tak słusznej idei, jaką jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego.
Dziękujemy - Organizatorzy