Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2009/2010

VII Konferencja Dyrektorów Szkół przygotowujących do DSD
W dniach 17 - 18.06.10 odbyła się VII Konferencja Dyrektorów Szkół przygotowujących do egzaminu DSD. Gimnazjum w Kluczach reprezentowała p. Violetta Auguścik- wicedyrektor i szkolny koordynator DSD. Konferencję otworzyli Konsul Generalny we Wrocławiu, Pan Bernhard Brasack oraz Opolski Kurator Oświaty - Pani Hanna Bilik i Dolnośląski Wicekurator Oświaty – Pani Danuta Leśniewska.

„TALENT MAŁOPOLSKI – zespół „Panta Rei”
Ta bardzo prestiżowa I Nagroda w kategorii Form Muzycznych XXIII Małopolskiego Festiwalu przypadła między innymi Kindze, Oli, Magdzie i Kasi z Zespołu „Panta Rei” z naszego Gimnazjum. Piosenką „Lollipop” dziewczęta wyśpiewały sobie laur małopolski i mogły się zaprezentować podczas Koncertu Laureatów w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”.

Festiwal Nauki
W dniu 31 maja 2010 roku odbył się w Gimnazjum im. Jan Pawła II Kluczach Festiwal Nauki pt. „Wiedza uczy, wiedza bawi”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach działań w projekcie „Aktywny w szkole, aktywny w życiu”. Honorowy Patronat objęła pani Małgorzata Węgrzyn - Wójt Gminy Klucze. Patronat medialny sprawowała gazeta lokalna: „Echo Klucz”.

Warsztaty językowe w naszym gimnazjum
Dnia 21.05.2010 roku w naszym gimnazjum miało miejsce spotkanie grup DSD z IV LO, Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu i oczywiście z naszej szkoły. Celem spotkania była wspólna praca nad projektem: W poszukiwaniu śladów niemieckich w Krakowie

Zespół wokalny "Panta Rei"
Działa od 2000 roku ale skład osobowy zmienia się tak szybko, że tylko potwierdza nazwę zespołu: „Wszystko płynie...”. Obecnie zespół reprezentują: Kinga Walnik i Aleksandra Zagała – uczennice klasy III oraz Katarzyna Oczkowska i Magdalena Bentkowska z klasy II gimnazjum.

Reporterzy Fuksa kształcą się
W piątek czternastego maja br. reporterki szkolnej gazetki „Fux”, Magda Bąchór i Julia Żmudka wzięły udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych przez „Dziennik Polski” w Krakowie.

Wycieczka do Pragi
Od czwartego do siódmego maja bieżącego roku 44. uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach miało okazję podziwiać uroki stolicy naszych południowych sąsiadów - Czechów.

PODZIĘKOWANIE ZA „KROPLĘ MIŁOŚCI”
Dar życia to zarazem dar serca. Dar, na który może zdobyć się każdy, o ile tylko zechce, o ile zrozumie, jaką cenę ma on dla innych. To dzięki Wam - krwiodawcom możliwe jest ratowanie życia...
17 kwietnia 2010 roku, w dniach żałoby narodowej, spotkaliśmy się po raz kolejny w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, aby oddając krew, urzeczywistnić ideały ludzkiego braterstwa. Dziękujemy za obecność, za każdą kroplę krwi, za uśmiech i za to, że młodzież kluczewska, tak bardzo zaangażowana w tę akcję, może na Was liczyć!
W imieniu organizatorów i wolontariuszy oraz wszystkich chorych, przekazujemy Wam najserdeczniejsze podziękowania , życząc siły i zdrowia, szczęścia oraz powodzenia w pracy i życiu osobistym. Życzymy, by zawsze towarzyszyła Wam przyjaźń, serdeczność i zrozumienie bliźnich, na które tak bardzo zasługujecie.
Opiekunowie i wolontariusze Akcji „Kropla Miłości” przy Gimnazjum im. Jana Pawła II

Obchody Roku Chopinowskiego
11 marca Gimnazjum im. Jana Pawła II rozpoczęło uroczyste obchody Roku Chopinowskiego. Na ten dzień główny organizator - p. Ewa Molenda przy współpracy z p. dyrektor szkoły - E. Jaworską i p. dyrektor GZO w Kluczach - L. Latos zaplanowały koncert.

Tragedia w Smoleńsku
10.04.2010 roku rządowy samolot udający się na uroczystość w Katyniu, na pokładzie którego był Prezydent RP prof. Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska, były prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz przedstawiciele polskich elit, rozbił się podczas podchodzenia do lądowania. Wszyscy obecni na pokładzie samolotu zginęli. Społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach pragnie wyrazić swój ból i poruszenie z powodu tej Narodowej tragedii oraz przekazać wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin ofiar. W tej trudnej chwili jesteśmy z Wami!
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Festiwal Nauki
W dniu 16 lutego 2010 roku odbył się w Gimnazjum im. Jan Pawła II w Kluczach Festiwal Nauki pt. „Wiedza uczy, wiedza bawi”. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach działań w projekcie „Aktywny w szkole, aktywny w życiu”. Honorowy Patronat objęła pani Małgorzata Węgrzyn - Wójt Gminy Klucze. Patronat medialny sprawowała gazeta lokalna: „Echo Klucz”.

Uczniowie gimnazjum dla wychowanków OREW w Wolbromiu
Dnia 15 stycznia 2010 roku dyrekcja gimnazjum wraz z wolontariuszami zaprosiła wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Wolbromiu na wspólną zabawę.
Nasi uczniowie przedstawili w auli naszej szkoły Jasełka przygotowane przez p. E. Kulawik, R. Zawisz i L. Piłkę, które z uwagą obejrzało 50 wychowanków i 20 opiekunów z OREW w Wolbromiu, zaproszeni goście i wolontariusze.


„MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA” - WYRÓŻNIENIE
Nasi gimnazjaliści – wolontariusze już po raz trzeci realizowali małopolski projekt  „MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA” zatytułowany „Nie jesteś sam”. W projekcie uczestniczyło 19 uczniów i 2 opiekunów - p. M. Nowak i A. Bokalska.
Dnia 3 grudnia 2009 roku w Filharmonii w Krakowie odbyło się zakończenie i uroczyste podsumowanie trzeciej edycji w/w projektu, a nasi uczniowie z opiekunami i panią dyrektor E. Jaworską uczestniczyli jako finaliści projektu.


PROJEKT „KLUCZE DO PRZYSZŁOŚCI”
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach zakończyło realizację projektu „Klucze do Przyszłości”. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego na kwotę 49 995,00 zł. trwał od 5 maja do 31 grudnia 2009 roku.

Sprawozdanie z pobytu w obozie w Ravensbrueck
Gimnazjum w Kluczach i stowarzyszenie niemieckie Kreisjugendring Kyffhaeuserkreis realizują wspólnie projekt: Typisch Maedchen- sytuacja kobiet dawniej i dziś. Jednym z działań była praca warsztatowa w obozie koncentracyjnym dla kobiet w Ravensbrueck.

Europejski Dzień Języków z Deutsch - Wagen - Tour
Nie lada gratkę dla uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach przygotowali nauczyciele języka niemieckiego.
Poniedziałek, 26 października 2009, przebiegał w naszej szkole pod hasłem Europejskiego Dnia Języków.

Grypa A/H1N1 – zalecenia dla szkół
W związku z pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi grypy A/H1N1, Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało pakiet materiałów edukacyjnych, które w maju zostały przekazane do kuratoriów oświaty z zaleceniem zamieszczenia ich na stronach internetowych. Ponadto materiały te trafiły do wszystkich wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. Na początku września będą one przekazane do szkół w formie ulotek.  Bieżące informacje dotyczące grypy A/H1N1 znajdują się na stronie internetowej www.pzh.gov.pl