Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2012/2013

SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE - "KANGUR MATEMETYCZNY"W dniu 19 czerwca 2013 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się uroczyste podsumowanie XXI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

"WEEKEND ZE ZDROWIEM"Dnia 16.06.2013 r. na otwartym basenie na Czarnej Górze w Olkuszu odbył się dzień zdrowia pod nazwą "Weekend ze zdrowiem". Nasze gimnazjum reprezentowało kilka dziewczyn, które chciały aktywnie spędzić czas...

OBCHODY DNI TURYNGIIObchody dni Turyngii przeszły już do historii, ale wrażenia po nich pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów i uczestników spotkania miast partnerskich.

ZEBRALIŚMY ELEKTROŚMIECI!!!W dniu 12 czerwca firma Remondis odebrała zebrane w naszym gimnazjum elektrośmieci. Zbiórka przeprowadzana była w ramach projektu „Elektro-nie-śmieci”, w którym uczestniczy 20 osób z naszej szkoły.

10-LECIE WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJNa zaproszenie Wójta Gminy Klucze przybyła 4-osobowa delegacja z Powiatu Kyffhäuser/Turyngia ze stowarzyszenia Kreisjugendring Kyffhäuserkreis, aby wziąć udział w uroczystościach podsumowujących 10-lecie współpracy.

SUKCES KLUCZEWSKICH GIMNAZJALISTÓW
Dobry wynik sportowców z gimnazjum podczas Finałów Wojewódzkich Drużynowej Ligi LA.

O MONIUSZCE WIEDZĄ WSZYSTKO

Na 20 maja 2013 roku nasi gimnazjaliści: Karolina Bretner i Szymon Auguścik wraz z opiekunem Panią Ewą Molendą otrzymali zaproszenie do Galerii BWA w Olkuszu.

MARATON PŁYWACKI - 17.05.2013
16. maraton pływacki "Przepływamy Kanał La Manche"

DZIEŃ LUZAKATrzydniowy maraton egzaminacyjny (24-26 kwietnia) wykończył wszystkich trzecioklasistów, dlatego głównie z myślą o nich na 30 kwietnia Samorząd Uczniowski zaplanował Dzień Luzaka.

JURAJSKA LIGA SIATKÓWKI. KLUCZE NAJBARDZIEJ GOŚCINNĄ GMINĄ.W sobotę 20 kwietnia na sali gimnastycznej Gimnazjum w Kluczach odbył się po raz pierwszy w historii, turniej finałowej czwórki, biorącej udział w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki.

13 AKCJA ZBIÓRKI KRWI „KROPLA MIŁOŚCI”Pamiętaj! Każdy z nas jest potencjalnym dawcą, ale i każdy z nas może być potencjalnym biorcą. Z takim przesłaniem wolontariusze naszego gimnazjum organizowali w sobotę 20 kwietnia 13 akcję zbiórki krwi „Kropla Miłości”.

TURNIEJ SIATKÓWKI DZIEWCZYN O "PUCHAR ŻONKILA"Dnia 19.04.2013 roku w Olkuszu odbył się turniej siatkówki dziewczyn o "Puchar Żonkila" zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu.

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLEKlasy trzecie, choć niechętnie, to jednak wkrótce opuszczą mury naszej szkoły, a na ich miejsce przybędą uczniowie podstawówek. Aby zachęcić młodszych kolegów do nauki w naszym gimnazjum, 11 kwietnia został zorganizowany dzień otwarty.

I NAGRODA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „BLIŻEJ TEATRU”10.04.2013 r. odbyło się w Zespole Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu uroczyste spotkanie miłośników teatru, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej, na którym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach otrzymało I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru”- Teatr 2012.

ZDROWOTNE ASPEKTY PŁYWANIA


Pływanie jest jednym ze sportów, który można uprawiać przez całe życie. Regularne pływanie pozwala rozwinąć harmonijnie całe ciało, wzmocnić kondycję, a po urazach bądź operacjach, może pomóc powrócić do pełnej sprawności ruchowej.

POWIATOWE ZAWODY PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZYN W BUKOWNIEDnia 26.03.13 roku odbyły się powiatowe zawody piłki siatkowej dziewczyn w Bukownie. Do zawodów zgłosiły się trzy drużyny: Klucze, Olkusz, Bukowno.

POPŁYNĘLI PO WIOSNĘ!Chociaż zwyczaj witania wiosny poprzez topienie Marzanny uświęcony jest wielowiekową tradycją, to niektórzy topieniu mówią „Stop!”, a w zamian proponują pływanie.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY22 marca 2013 roku już po raz 21. odbył się Światowy Dzień Wody. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu wspólnie z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Olkuszu zorganizowali EVENT pod hasłem „STAWIAM NA CZYSTĄ WODĘ”...

KULINARNY POJEDYNEK W DZIEŃ WAGAROWICZASamorząd Uczniowski naszego gimnazjum udowodnił, że 21 marca, czyli w Dniu Wagarowicza, uczniowie potrafią się świetnie bawić w szkole i to pod czujnym okiem nauczycieli.

Z „TAKTEM” KOLOROWY „FUX” STAŁ SIĘ FAKTEMCiągnąca się prawie od 10 lat inicjatywa drukowania Szkolnej Gazetki „Fux” w kolorze nareszcie się ziściła. Samorząd Uczniowski, jako wydawca pisma kluczewskich gimnazjalistów, w grudniu 2012 r. zwrócił się do firmy TAKT sp. z o.o. z Bolesławia,...

EGZAMIN DSD I
W dniu 19 marca 2013 roku 6 uczniów klasy III A przystąpiło do egzaminu pisemnego z języka niemieckiego DSD I.

„DWIE LEKCJE ĆPANIA – SKUTKI GŁUPOTY”
To tytuł spotkania profilaktycznego w naszym gimnazjum w dniu 18 mara 2013 roku. Cała młodzież uczestniczyła w czasie lekcji wychowawczej w spotkaniu z panem Arturem, który działa w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu „Arka Noego”.

W NASZYM GIMNAZJUM DZIEJE SIĘ...
Dnia 20 lutego 2013 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Elektro – nie – śmieci”. Spotkanie to prowadzili uczniowie z klasy 1a i 1c...

WYNIKI Z ZAWODÓW PŁYWACKICH W OLKUSZU - 19.02.2013


Wyniki uczniów szkół gimnazjalnych oraz szkół podstawowych.

RELACJA Z POWIATOWYCH ZAWODÓW NARCIARSKICH SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO


Dnia 12 lutego 2013 na stoku w Smoleniu odbyły się amatorskie zawody narciarskie SZS. Już po raz kolejny spotkali się tam wielbiciele białego szaleństwa z terenu powiatu olkuskiego. W 4 kategoriach wiekowych wystartowało 95 zawodniczek i zawodników.

NASZE GIMNAZJUM WYRÓŻNIONE!!!Jak już informowaliśmy na stronach naszej szkoły, Gimnazjum w Kluczach brało udział w konkursie Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży pt. „Spotkajmy się pojutrze”. Konkurs dotyczył edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju.

GIMNAZJALIŚCI W WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCYPoczątek tegorocznych ferii zimowych stworzył naszym gimnazjalistom doskonałą okazję do zaangażowania się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

SUKCESY I PORAŻKI NASZYCH SIATKARZY11 stycznia 2013 roku reprezentacja naszej szkoły w siatkówce chłopców i dziewczyn, rozegrała mecze na parkiecie Gimnazjum we Włodowicach. Poprzeczka, którą nasi rywale zawiesili, była wysoka, ale naszym drużynom nie brakowało woli walki.

RELACJA Z WARSZTATÓW DLA MŁODYCH EKO-REPORTERÓWDnia 10 stycznia 2013 r., w godzinach lekcyjnych, w gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach odbyły się warsztaty pod tytułem „Jestem Eko-Reporterem" prowadzone przez panią Annę Jarzębską. Zajęcia te przeprowadzone były w ramach projektu „Elektro-nie-śmieci”.

„SOLIDARNI W NIESIENIU DOBRA”


To kolejny, szósty projekt zrealizowany w naszym gimnazjum w ramach małopolskiego projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Celem projektu i wolontariatu było...

ŚWIĄTECZNY CZAS...21 grudnia 2012 roku – ostatni dzień nauki przed zimową przerwą świąteczną był dla całej społeczności Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach wyjątkowy. Już od rana można było odczuć klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia.

WARSZTATY NA TEMAT ELEKTROŚMIECIGimnazjum w Kluczach przystąpiło do projektu fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA – „Elektro- nie- śmieci”.

ANDRZEJKOWE ATRAKCJE W GIMNAZJUMTegoroczne andrzejki obchodzone były w naszym gimnazjum 28 listopada. Na ten dzień SU przygotował szereg atrakcji.

GIMNAZJALISTKI W AKCJI Z POLICJĄW związku z prowadzoną kampanią NO PROMIL NO PROBLEM na terenie Gminy Klucze dnia 26 listopada 2012 roku w godzinach południowych nasze gimnazjalistki - wolontariuszki z klas pierwszych uczestniczyły w patrolach policyjnych.

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNEW dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum pisali próbne egzaminy gimnazjalne przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCIW naszym gimnazjum w tym roku po raz pierwszy z okazji obchodzonego w dniu 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości został przeprowadzony międzyklasowy konkurs pt. „Drogi Polaków do niepodległości”.

JURAJSKA LIGA SIATKÓWKI ROZPOCZĘTA19 października bieżącego roku o godzinie 16:00 rozpoczął się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH16 października 2012 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach miało miejsce wydarzenie szczególnie ważne dla uczniów klas pierwszych – ślubowanie.

LEKCJA NA ŻYWO...Żyły, tętnice, grupy krwi, płytki krwi itp., oto jak niektórzy młodzi wolontariusze mieli okazję wziąć udział w lekcji biologii „na żywo” w czasie donacji podczas akcji zbiórki krwi.

LEKKOATLECI Z KLUCZEWSKIEGO GIMNAZJUM ZDOBYWAJĄ KRAKOWSKIE PODIUMDoskonały występ odnotowali uczniowie Gimnazjum w Kluczach w finałach wojewódzkich Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej, które odbyły się 10.10.2012 roku na wspaniałych obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

WYMIANA SPORTOWA 2012Dzień dobry drodzy gimnazjaliści! Jeżeli czytacie ten artykuł, to znaczy że zainteresowała was moja historia opowiadająca o wyjeździe do Niemiec. Nie będę was przytłaczała trudnymi i suchymi faktami, lecz postaram się Wam przedstawić pokrótce cały nasz pobyt na nieznanej ziemi....

WYMIANA POLSKO – NIEMIECKIEJ MŁODZIEŻY „ŚWIEŻY POWIEW WIATRU W EUROPIE”W dniach 16-26 września 2012 roku młodzież z Gimnazjum w Kluczach (22 uczniów) pod opieką pań Dagmary Mrówki i Joanny Bokalskiej – Rajby brała udział w wymianie polsko – niemieckiej młodzieży w ramach projektu „Świeży powiew wiatru w Europie”.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JUŻ ZA NAMIBanery, plakaty, ulotki, balony, słodycze, manekiny, koszulki z nazwiskami - takie i wiele innych pomysłów wprowadzały w życie sztaby wyborcze dwóch najbardziej liczących się kandydatów do objęcia funkcji przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach.

SPRZĄTANIE ŚWIATADnia 20 września młodzież (kl. Ia i Ic) z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, w odpowiedzi na ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata”, wybrała się nad Staw Zielony, by tam pomagać w usuwaniu śmieci.

SOBOTNI KURS BOTANIKI15 września młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

WARSZTATY W GIMNAZJUM W KLUCZACHProjekt „Model Climate Conferences: negotiatin our globar future”- „Modelowe konferencje klimatyczne: negocjacje naszej globalnej przyszłości”

III TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKAJak co roku na orliku w Kluczach odbył się turniej kwalifikacyjny rocznik 1999/2000 piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska. W kategorii dziewczyn zgłosiło się 5 drużyn a w kategorii chłopców zgłosiło się 6 drużyn.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2012/20131 września 2012 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013.

WYWIADWywiad z panem Tomaszem Kulawikiem, byłym piłkarzem, a obecnie trenerem Młodej Ekstraklasy Wisły Kraków

POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻYNa przełomie lipca i sierpnia 2012 roku po raz kolejny gościliśmy grupę młodzieży z Niemiec w ramach wakacyjnej wymiany.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2011/201229 czerwca o godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012. Spotkanie w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach zostało poprzedzone mszą świętą, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele.

POŻEGNANIE KLAS TRZECICHW czwartek, 28 czerwca 2012 roku, o godzinie 16.00, w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach uroczyście żegnaliśmy uczniów klas trzecich.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego