Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2013/2014

POŻEGNANIE KLAS TRZECICHDnia 25.06.2014 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania klas trzecich.

WOJEWÓDZKI SUKCES WIKTORII LEŚNIAKWiktoria Leśniak z klasy Ia, została finalistką etapu wojewódzkiego z Małopolski w Ogólnopolskim Konkursie „Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" organizowanego przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w porozumieniu z innymi Kuratoriami Oświaty oraz we współpracy z Fundacją Armii Krajowej w Londynie.

W RYTMIE WOLNYCH SERCNasze gimnazjum włączyło się do ogólnopolskiej akcji "Głos Profilaktyki", w dniach od 30 maja do 14 czerwca 2014 roku promowaliśmy zdrowy i aktywny styl życia.

WYRÓŻNIENIA W MAŁOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIMOliwia Auguścik i Klaudia Kurczek, uczennice klasy 1a naszego gimnazjum, 12 czerwca miały okazję zaprezentować swoją twórczość poetycką na uroczystym wieczorze autorskim w XXX Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie im. św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego.

I TURNIEJ NAUKOWO-SPORTOWY03.06.2014 r. odbył się I Turniej Naukowo-Sportowy zorganizowany przez Aleksandrę Krzyżak przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, Uczniowskim Klubem Sportowym w Kluczach i wsparciu Dyrekcji Gimnazjum.

II DIECEZJALNA PIELGRZYMKA GIMNAZJALISTÓW DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJWe wtorek, 03.06.2014 roku przedstawiciele klas trzecich udali się na II Diecezjalną Pielgrzymkę Gimnazjalistów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

WYCIECZKA DO BAWARIIW poniedziałek, 19.05.2014 roku uczniowie gimnazjum pojechali na wycieczkę do Bawarii. Główną atrakcją były zamki Ludwika II.

WARSZTATY JĘZYKOWE – LONDYN 2014Uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w warsztatach językowych zorganizowanych w tym roku w Londynie.

OGŁOSZENIE


UWAGA NA ŻMIJE!

SUKCESY W REGIONALNYM KONKURSIE KULTURY SŁOWAAż trzech uczniów naszej szkoły stanęło na podium podczas uroczystego wręczenia nagród w VI edycji Regionalnego Konkursu Kultury Słowa „Na drogach i rozdrożach języka”, które miało miejsce 23 maja 2014 r. w Zespole Szkoł nr 1 w Bukownie.

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH PIŁKARZYW dniu 14.05.2014 r. na stadionie „Przemszy” w Kluczach odbył się turniej piłki nożnej o „Puchar Zdzisława Guzika”, gdzie nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce.....

KONKURS Z HISTORII


Dnia 12 maja 2014 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach odbył się konkurs związany z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W konkursie wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły, z klas 1–3.

„SANTO SUBITO!” – NATYCHMIAST ŚWIĘTY!28 kwietnia w auli SP i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach odbyło się uroczyste przedstawienie poprzedzone mszą św. w Kościele p.w. N.M.P Nieustającej Pomocy w Kluczach w związku z kanonizacją naszego patrona.

WOJEWÓDZKIE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM


W dniu 15.04.2014 roku w Limanowej odbyły się zawody wojewódzkie w tenisie stołowym drużynowym. Nasi uczniowie w składzie Kacper Majewski i Maciej Jurkiewicz zdobyli wysokie miejsce plasując się na pozycji 7-8. Opiekunem chłopców był Paweł Krawczyk. Gratulujemy.

DZIEŃ OTWARTY


14 kwietnia drzwi naszej szkoły otworzyły się dla wszystkich szóstoklasistów zainteresowanych kontynuacją edukacji w kluczewskim gimnazjum. Dla gości przybyłych ze szkół podstawowych przygotowano szereg atrakcji.

15 AKCJA ZBIÓRKI KRWI „KROPLA MIŁOŚCI”Kolejny raz wolontariusze Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach odpowiedzieli na przesłanie swojego Patrona Jana Pawła II „aby dawać świadectwo miłosierdzia i nieść pomoc ludziom potrzebującym”.

DOSKONAŁY WYSTĘP PIŁKARZY RĘCZNYCH Z KLUCZEWSKIEGO GIMNAZJUM


Podczas odbywających się 4. kwietnia w olkuskiej hali sportowej mistrzostw powiatu w piłce ręcznej, drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach pierwszy raz w historii zajęła wysokie drugie miejsce...

ZINTEGROWANA POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA


W roku szkolnym 2013/2014 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach przystąpiło do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowanego na terenie województwa małopolskiego jako Szkoła Promująca Bezpieczeństwo.

ROZGRYWKI JURAJSKIEJ LIGI SIATKÓWKI 2013/2014 ZAKOŃCZONENasze reprezentacje dziewcząt i chłopców ten sezon kończą w połowie stawki. Mimo wielkich chęci wynik jest trochę poniżej oczekiwań samych zawodników.

AWANS DO WOJEWÓDZTWA NASZYCH TENISISTÓWPo zdobyciu I miejsca w zawodach powiatowych w tenisie stołowym drużynowym w Olkuszu uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Kacper Majewski i Maciej Jurkiewicz uzyskali awans do zawodów rejonowych...

Z JĘZYKAMI OBCYMI ZA PAN BRAT…


Języki obce, tj. język angielski i niemiecki nie są naszym uczniom już takie obce. Udowodnili to kilkakrotnie odnosząc sukcesy w konkursach na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

STYPENDIUM JĘZYKOWE DLA NASZEJ UCZENNICY


Uczennica klasy II a DSD naszego gimnazjum – Julia Kudela
została zakwalifikowana na trzytygodniowe stypendium w Niemczech...

GRATULACJE DLA ALICJI MOSUR28 marca w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się podsumowanie IX edycji Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku”.

PODRÓŻ PO KRAINIE PRZESZŁOŚCI Z WOJEWÓDZKIMI SUKCESAMI


Dla dwojga uczniów naszej szkoły sukcesem zakończył się udział w II wojewódzkim konkursie literacko-historycznym przebiegającym pod hasłem „Przeszłość nie jest krainą, którą łatwo opuścić. Literackie wspomnienia z historii mojej rodziny”.

ODKRYWAMY GIMNAZJALNE TALENTY21 marca to dla naszych uczniów, już po raz kolejny, dzień, w którym nie ucieka się ze szkoły, a wręcz przeciwnie, podąża się do niej ze względu na czekające atrakcje....

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZYNW dniu 20 marca odbyły się zawody powiatowe w Bukownie piłki siatkowej dziewczyn. Nie zabrakło oczywiście naszego gimnazjum....

GIMNAZJUM W KLUCZACH - SZKOŁĄ DSD !!!Miło nam zakomunikować, iż nasze Gimnazjum dołączyło do szkół przeprowadzających egzamin DSD. Do tej pory nasi uczniowie zdawali egzamin wraz z uczniami Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu (jako uczniowie spoza szkoły).

INNOWACYJNE METODY NAUCZANIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGOW myśl obowiązującej Podstawy Programowej, najnowsze wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej stawiają przed nauczycielami wychowania fizycznego nowe wymagania, dlatego ...

OGŁOSZENIE


Etap szkolny Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla uczniów szkół gimnazjalnych - „Na tropie sensacji”.

Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach.

NASZ UCZEŃ POWIATOWYM MISTRZEM CZYTANIAKacper Majewski uczeń klasy I e Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach zdobył tytuł Mistrza Pięknego Czytania w konkursie, który odbył się 25 lutego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu.

ZAWODY POWIATOWE I WOJEWÓDZKIE W PŁYWANIUDnia 30 stycznia 2014 roku w Olkuszu odbyły się zawody powiatowe w pływaniu indywidualnym i drużynowym. Uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w konkurencji indywidualnej dziewczyn i chłopców.

NAJLEPSI CZYTELNICY


Najlepsi czytelnicy gimnazjum w I półroczu roku szkolnego 2013/2014

GIMNAZJALNY MASTERCHEFPomysłowość, spryt, sprawność manualna, poczucie estetyki i duża wiedza to cechy, którymi musieli się wykazać uczestnicy drugiej edycji szkolnego MasterChefa...

„SCRABBLE PO NIEMIECKU”Dwie uczennice naszego gimnazjum: Oliwia Majewska i Magdalena Janoska zajęły IV miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu „Scrabble po niemiecku”.

"WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA"W semestrze zimowym roku szkolnego 2013/2014 w naszym gimnazjum odbywały się „Warsztaty Twórczego Pisania”...

KONKURS NA INTERPRETACJĘ WIERSZA K. K. BACZYŃSKKIEGOMiło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły: Weronika Mucha z klasy 3d oraz Aleksandra Macek z klasy 1c zajęły wysokie miejsca w Powiatowym Konkursie...

GIMNAZJUM W KLUCZACH NAJLEPSZE W POWIECIE OLKUSKIM17 stycznia w Olkuszu podczas uroczystych obchodów 60-lecia Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego zostały wręczone pamiątkowe statuetki, odznaczenia i dyplomy za wkład w rozwój sportu szkolnego.

ZAWODY POWIATOWE W TENISIE STOŁOWYMDnia 16 i 17 stycznia 2014 roku w Olkuszu rozegrane zostały zawody powiatowe w tenisie stołowym indywidualnie i drużynowo...

GIMNAZJALIŚCI NA FESTIWALU MŁODYCH ELEKTRO-REPORTERÓW16 stycznia 2014 roku cztery przedstawicielki naszego Gimnazjum, uczestniczki projektu „Elektro – nie – śmieci” brały udział w konferencji podsumowującej projekt, z udziałem młodzieży z 20 miejsc w Polsce...

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH UCZNIÓW!!!


Jak już wielokrotnie pisaliśmy, uczniowie z naszego Gimnazjum biorą udział w projekcie „Elektro – nie – śmieci” . W ramach w projektu, przeprowadzane były różne ogólnopolskie konkursy...

FINAŁ WOJEWÓDZKI V FESTIWALU TENISA STOŁOWEGO DZIECIDnia 27 listopada 2013 roku w Olkuszu rozegrany został Finał Wojewódzki V Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci...

UROCZYSTOŚCI W BYDLINIE W 99. ROCZNICĘ BITWY POD KRZYWOPŁOTAMI


W niedzielę 17 listopada 2013 roku piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła obchodom 99. rocznicy Bitwy pod Krzywopłotami i Narodowemu Świętu Niepodległości.

WOLONTARIAT MA SENS!W dniu 14 listopada 2013 roku w Krakowie odbyła się Gala, na której podsumowano Etap Wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Barwy Wolontariatu. Zaproszono organizacje i wolontariuszy biorących udział w Małopolskiej edycji konkursu oraz przedstawicieli placówek, które pozyskały certyfikat „Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom".

„CZŁOWIEK, KTÓRY NIE ZNA HISTORII, SKAZANY JEST NA JEJ PONOWNE PRZEŻYCIE”Od początku istnienia naszego gimnazjum uczniowie klas trzecich odwiedzają Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau, aby „dotknąć” historii i na własne oczy przekonać się, jak okrutny „ludzie ludziom zgotowali los”.

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCIRocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości została upamiętniona w naszym Gimnazjum krótkim apelem.

SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA „ANANAS”Serdecznie zapraszamy do zakupu świeżych kanapek, sałatek, soków owocowych i warzywnych, musów owocowych i wszelkich dań będących „zdrową żywnością”...

POZYTYWNIE ZAKRĘCENIAkcje charytatywne w naszej szkole są bardzo chętnie podejmowane przez młodzież. Gdy w ubiegłym roku Pani Danusia, mieszkanka Klucz, zwróciła się z prośbą o pomoc w zbiórce plastikowych zakrętek, odzew szkoły był natychmiastowy.

ZNICZ PAMIĘCI„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” - te słowa poetki W. Szymborskiej często przypominane przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych są przez naszą młodzież traktowane bardzo poważnie.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKIDla 9 gimnazjalistów naszej szkoły zainteresowanych pięknem polskiej literatury i języka polskiego wtorkowe przedpołudnie 29 października było szczególnie ważne.

NO PROMIL NO PROBLEMTo kampania społeczna w której kolejny raz bierze udział nasze gimnazjum, a niektóre działania realizują wolontariusze. Dnia 28 października wspólnie ze szkołą podstawową szliśmy w „Marszu Trzeźwości” organizowanym w całej Małopolsce.

EWAKUACJA W SZKOLE - PRÓBNY ALARMW dniu 28 października 2013 roku odbyły się ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w Gimnazjum oraz Szkole Podstawowej w Kluczach. Około godziny 12.00 (5 godzina lekcyjna) usłyszeliśmy 3 długie dzwonki nawołujące do jak najszybszego opuszczenia szkoły.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013Pamiętając o akcji „Sprzątanie Świata”, oraz obchodzonym w październiku „Święcie drzewa”, młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach wzięła udział w sprzątaniu okolic stawu „Zielonego” w Kluczach.

DYSKOTEKA PAŹDZIERNIKOWA


Pierwsza dyskoteka w roku szkolnym 2013/2014 odbyła się 23 października. Za jej przygotowanie odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Iwoną Boruń i p. Aleksandrą Krzyżak.

"PODZIEL SIĘ ŻYCIEM" .......


to hasło, które przyświecało 14 akcji zbiórki krwi "Kropla Miłości" zorganizowanej w "Kluczewskim Dniu Zdrowia i Sportu" dnia 19 października 2013 roku.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, społeczność szkolna Gimnazjum im. Jana Pawła II przyjęła do swego grona uczniów pięciu klas pierwszych...

MŁODZI TWARDZIELE CZYLI JAK PRZETRWAĆ MROŹNĄ NOC W NAMIOCIEW dniach 4-5 października odbył się XVII Survival, zorganizowany przez UKS Klucze. Brali w nim udział uczniowie gimnazjum, a opiekunem był p. Grzegorz Kaliś.

SPRAWDZIAN Z DEMOKRACJI – WYBORY 2013Już po raz drugi nasza szkoła, przeprowadzając wybory do władz Samorządu Uczniowskiego, włączyła się w projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”.

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z POLSKI I NIEMIEC W 10. ROCZNICĘ WSPÓŁPRACYTegoroczne wakacyjne spotkanie młodzieży polsko-niemieckiej miało wyjątkowy charakter. Złożyła się na to 10. rocznica współpracy.

ROK SZKOLNY 2013/2014 ROZPOCZĘTY!2 września o godz. 9:00 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach został oficjalnie zainaugurowany rok szkolny 2013/2014.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego