Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2014/2015

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGOGalowe stroje, uśmiechy na twarzach, rozmowy o wakacyjnych planach i ocenach na świadectwach – tak 26 czerwca 2015 r. prezentowali się kluczewscy gimnazjaliści podążający na zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

ABSOLWENCI PIERWSZEJ KLASY ANGIELSKIEJ


W roku szkolnym 2014/2015 mury naszej szkoły opuścili absolwenci pierwszej klasy angielskiej. Podsumujmy pracę i osiągnięcia uczniów klasy 3c.

SUKCESY MATEMATYCZNE NASZYCH UCZNIÓW


Tegoroczny rok szkolny obfitował w naszej szkole w sukcesy matematyczne...

LEKKOATLECI GIMNAZJUM W KLUCZACH NAJLEPSI W POWIECIENa stadionie olkuskiego MOSiR-u lekkoatleci kluczewskiego gimnazjum po raz kolejny udowodnili że nie mają sobie równych w powiecie olkuskim...

II TURNIEJ NAUKOWO – SPORTOWY


Dnia 11 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się II Turniej Naukowo – Sportowy zorganizowany przez Panią Aleksandrę Krzyżak, Pana Grzegorza Kalisia i Pana Pawła Feledyka.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIADnia 3 czerwca uczniowie klasy 1a z kilkoma kolegami i koleżankami z innych klas pojechali na całodniową wycieczkę do Wrocławia...

OPOWIADANIE SZYMONA NAGRODZONE II MIEJSCEM
W POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIMFascynacja historią może się przekładać na sukces literacki, co udowodnił nasz gimnazjalista, Szymon Rutkowski. ...

FINAŁ V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURS LITERACKIEGOCzy pisanie może dawać radość? Uczennica naszego gimnazjum, Oliwia Auguścik, przekonała się, że własna twórczość daje nie tylko sporo radości...

KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY "CZAR PAR"Dnia 27.05.2015 r. w Gimnazjum nr 4 im. Cypriana Kamila Norwida w Olkuszu odbyła się XIII edycja konkursu matematyczno-przyrodniczego "Czar Par".

MISTRZOWIE POWIATU PO RAZ TRZECIW dniu 22.05.2015 r. rozegrane zostały zawody powiatowe w piłce nożnej „6” chłopców...

WARSZTATY JĘZYKOWE NA MALCIE 2015Po raz kolejny nasi uczniowie wraz z uczniami klas angielskich Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu, wzięli udział w warsztatach językowych na Malcie.

SPOTKANIE KOORDYNATORÓW WYMIANY MŁODZIEŻY W NIEMCZECHW dn. 15.05.- 19.05. delegacja z Gminy Klucze, w skład której wchodzili przedstawiciele naszej szkoły, t.j. p. Elżbieta Jaworska- Dyrektor Gimnazjum w Kluczach, p. Violetta Auguścik - wicedyrektor oraz p. Paweł Feledyk - nauczyciel j. niemieckiego gościła w zaprzyjaźnionym Powiecie Kyffhäuser w Turyngii.

DSD - WYNIKI EGZAMINU


Z wielką satysfakcją informujemy, iż zdawalność egzaminu DSD w bieżącym roku szkolnym wyniosła 100%...

VIVA ITALIA!!!„Zobaczyć Wenecję i umrzeć..”. Już podczas rejsu statkiem mogliśmy podziwiać panoramę tego uroczego miasta od strony rzeki.

STYPENDYSTA „MAŁOPOLSKIEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO
DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH”Marcin Kubański, uczeń klasy 3c Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach - stypendystą „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”.

NASI GIMNAZJALIŚCI W THE GLOBE THEATRE


W ramach pokazów British Theatre on Big Screen, 35 uczniów naszego gimnazjum obejrzało spektakl Williama Szekspira „Sen Nocy Letniej” wystawiony w The Globe Theatre w Londynie.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKOWYM


Uczniowie naszego gimnazjum już po raz trzeci brali udział w Powiatowym Konkursie Językowym zorganizowanym przez ZS Nr 4 z Olkusza.

GIMNAZJALISTKA Z KLUCZ NA UROCZYSTEJ GALI W ZAKOPANEMWeronika Bałazy, uczennica klasy II a, została zaproszona na uroczyste rozdanie nagród X edycji Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku”.

SUKCESY HISTORYCZNE GIMNAZJUM W KLUCZACH


Aktualny rok szkolny w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach obfitował w konkursy przedmiotowe i tematyczne z historii i wiedzy o społeczeństwie. Niektórzy z uczniów odnieśli w nich znaczące sukcesy.

„KROPLA MIŁOŚCI”Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu 25 kwietnia przyszli oddać krew i wszystkim, którzy wspierali nasze działania.

DZIEŃ OTWARTY


15 kwietnia drzwi naszej szkoły otworzyły się dla wszystkich szóstoklasistów zainteresowanych kontynuacją edukacji w kluczewskim gimnazjum. Dla gości przybyłych ze szkół podstawowych przygotowano szereg atrakcji.

GIMNAZJALNA LIGA PIŁKI NOŻNEJDnia 13.04.15 r. zakończyła się gimnazjalna liga piłki nożnej. W turnieju wzięło udział 7 drużyn i 42 zawodników. Mecze rozgrywane były na długich przerwach i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

ZEBRALIŚMY KARMĘ DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKAW okresie od marca do 13 kwietnia na terenie naszego Gimnazjum trwała zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Zbiórkę ogłosili uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Ligi Ochrony Przyrody.

TENIS STOŁOWY - ZAWODY REJONOWE I WOJEWÓDZKIEW dniach 26.03 i 30.03.2015 r. odbyły się zawody rejonowe indywidualne i drużynowe w tenisa stołowego w Choczni...

METODY INNOWACYJNE W NAUCE JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Metody innowacyjne w nauce języka angielskiego działają skutecznie...

„SCRABBLE PO NIEMIECKU”


Dwoje uczniów naszego gimnazjum: Olga Pruciak i Szymon Auguścik zajęło IV miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu „Scrabble po niemiecku”...

EGZAMIN DSD - CZĘŚĆ USTNA


Miło nam poinformować, iż wszyscy uczniowie przystępujący do egzaminu DSD w części ustnej uzyskali poziom B1. Serdecznie gratulujemy i trzymamy za nich kciuki, aby ich wyniki w części pisemnej były również satysfakcjonujące.

„KOSZYK WIELKANOCNY”Pod takim hasłem w naszej szkole przebiegała akcja zbierania podarunków na rzecz potrzebujących z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIEZarząd Oddziału Okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Olkuszu w roku 2015

z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przyznał Statuetkę TKT Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach


CZAS NA ŚMIERĆ I ŻYCIE„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani nie ma prawa do przeszłości.”

NAJLEPSZY PROJEKT Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO WYRÓŻNIONYWśród projektów naukowych przygotowanych i przedstawionych przez uczniów klasy z poszerzonym językiem angielskim, najlepszym okazał się projekt Pauliny Stochel z klasy 3c.

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZYN


W dniu 20 marca 2015 r. odbyły się zawody powiatowe w Bukownie w piłce siatkowej dziewczyn. Nie zabrakło oczywiście naszego gimnazjum.

WOJEWÓDZKIE ZAWODY W PŁYWANIUDnia 13 marca 2015 roku w Tarnowie odbyły się zawody wojewódzkie w pływaniu indywidualnym i drużynowym.

EGZAMINATOR DSD IMiło nam poinformować, iż Pani Violetta Auguścik znalazła się w gronie 21 nauczycieli języka niemieckiego z Polski Południowej, którzy ukończyli prestiżowy Kurs DSD I der Blended – Learning – Fortbildung „DSD GOLD“...

EGZAMIN DSD I


W dniu 10 marca 2015 roku 7 uczniów klasy III A przystąpiło do egzaminu pisemnego z języka niemieckiego DSD I...

KONKURS LITERACKI „MÓJ ARSENAŁ”


Konkurs literacki „Mój Arsenał” został zorganizowany z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 72 rocznicy akcji pod Arsenałem, przez Szare Szeregi i ZHP, a objęty patronatem Prezydenta RP.

2 MIEJSCA NA PODIUM W III EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA


Aż 4 uczniów naszego gimnazjum zostało zakwalifikowanych do II etapu Powiatowego Konkursu Czytelniczego Mistrz Pięknego Czytania.

RYWALIZACJA O TYTUŁ SUPERKLASY NA PÓŁMETKU


Od września czternaście zespołów klasowych Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach rywalizuje o tytuł Superklasy. Walka jest zacięta...

LITERACKI SUKCES NA KONKURSIE „BOLESŁAWSKA ZIMA PROZY”13 lutego w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu uhonorowano autorów najlepszych prac XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Bolesławska Zima Prozy.

POKAZY RATOWNICTWA WODNO-LODOWEGO9 lutego 2015 uczniowie klas III naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach ratownictwa lodowego, które odbyły się na stawie „Zielonym” w Kluczach.

SPEKTAKL „KATYŃ...W TYŁ GŁOWY”6 lutego 2015 r. uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. Klasy 2. i 3. zostały zaproszone przez Teatr Prowincja z Mikołowa do Domu Kultury „Papiernik” na przedpremierowy pokaz spektaklu „Katyń... w tył głowy”.

FIRST TERM SUMMARY


Pierwszy okres roku szkolnego 2014/15 za nami. Nim uczniowie udadzą się na zasłużony dwutygodniowy odpoczynek, podsumujmy krótko najważniejsze wydarzenia związane z językiem angielskim w naszej szkole.

GIMNAZJALNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ


Składy drużyn        Kolejność gier        Tabela z wynikami        Król strzelców        Zdjęcia       

ZAWODY POWIATOWE W TENISIE STOŁOWYMW dniach 27 i 28 stycznia 2015 roku w Wolbromiu rozegrane zostały zawody powiatowe w tenisie stołowym indywidualnie i drużynowo.

ZAWODY POWIATOWE W PŁYWANIUDnia 22 stycznia 2015 roku w Olkuszu odbyły się zawody powiatowe w pływaniu indywidualnym i drużynowym.

POLSKO – UKRAIŃSKIE SPOTKANIE PRZY MUZYCE22 stycznia 2015 r. w naszym gimnazjum gościliśmy zespół wokalno-taneczny z Ukrainy „Promień”.

IV POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W OLKUSZU15 stycznia 2015 r., pod hasłem „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” odbył się IV Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Olkuszu.

„KIBICE I DOPING TAK, PSEUDOKIBICE I AGRESJA NIE”Policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach spotkali się z młodzieżą naszego gimnazjum, aby przedstawić prezentację pt. „Kibice i doping TAK, pseudokibice i agresja NIE”.

JASEŁKA 2014By uświetnić czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia w naszym gimnazjum w ostatnim dniu nauki tradycyjnie organizowane są klasowe Wigilie, po nich natomiast przychodzi czas na spotkanie całej społeczności szkolnej w auli na przedstawieniu jasełkowym.

POWIATOWE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZYNDnia 07.11.2014 r. w Olkuszu uczennice naszego gimnazjum brały udział w turnieju piłki nożnej. W turnieju brało udział 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy.

WIZYTA GOŚCI Z NIEMIECW dniu 5. listopada w naszej szkole gościła delegacja z Niemiec, z powiatu Sömmerda. 36 uczniów wraz z 6 opiekunami przebywało na wyjeździe studyjnym w Małopolsce, gdzie realizowali projekt dotyczący II wojny światowej i Holocaustu.

ZNICZ PAMIĘCIPoczątek listopada jest czasem, w którym wspominamy bliskich nam zmarłych. To również czas zadumy i przemyśleń o przemijającej historii, o tych, którzy odegrali ważną rolę w historii Polski – żołnierzach, legionistach, partyzantach.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, społeczność szkolna Gimnazjum im. Jana Pawła II przyjęła do swego grona uczniów czterech klas pierwszych.

„TWOJA KREW - MOJE ŻYCIE”


Pod tym hasłem przebiegała nasza 16 zbiórka krwi „Kropla Miłości”, a uśmiechnięci dawcy otrzymywali między innymi breloki lub notesy od naszych wolontariuszy i parasole z logo „Twoja krew - moje życie” od pracowników stacji krwiodawstwa z Krakowa.

XIV PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II NA JASNĄ GÓRĘ


9 października 2014 roku (czwartek) przedstawiciele szkoły uczestniczyli w XIV pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

BRĄZ DLA SZTAFETY Z KLUCZ PODCZAS MAŁOPOLSKIEJ GIMNAZJADY MŁODZIEŻYW dniu 2 października na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w Finale Gimnazjady Młodzieży wystartowali reprezentanci Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach.

SPRAWDZIAN Z DEMOKRACJI – WYBORY 2014Początek października to niemal we wszystkich szkołach naszego kraju czas wyborów władz uczniowskich. Młodzież z kluczewskiego gimnazjum w tej ważnej lekcji demokracji uczestniczyła 2 października...

WIZYTA W PUSTYNNYM CENTRUM INFORMACJI


Dnia 1 października 2014 roku udaliśmy się wraz z wychowawczynią, panią Agatą Banach, na uroczyste otwarcie stałej ekspozycji Pustynnego Centrum Informacji, znajdującego się w budynku Urzędu Gminy Klucze.

TAKA LEKCJA HISTORII POZOSTANIE DŁUGO W PAMIĘCI NAS WSZYSTKICH


Dnia 25 września 2014 r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami odwiedzili Muzeum Auschwitz - Birkenau, które zostało powołane do życia decyzją rządu polskiego z inicjatywy byłych więźniów.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2014


Młodzież z naszego Gimnazjum co rok bierze udział a akcji Sprzątania Świata. W tym roku finał akcji wypadł w weekend 20 i 21 września. W okolicach tych dni szczególnie szkoły przeprowadzają swoje, lokalne działania.

II TURNIEJ NAUKOWO – SPORTOWYWe wtorek 23.09.2014 roku odbył się II Turniej Naukowo – Sportowy. Tym razem grupa uczniów z klas IIIa i IIIc wraz z opiekunami p. Aleksandrą Krzyżak i p. Grzegorzem Kalisiem byli goszczeni przez p. Karolinę Maniak-Górecką i jej uczniów w Gimnazjum Sportowym nr 76 w Krakowie.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


2 października dniem wyborów do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWONasze gimnazjum otrzymało Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo". Uroczystość wręczenia Certyfikatów odbyła się w Krakowie w Muzeum Lotnictwa Polskiego dnia 24 września 2014 roku.

ROK SZKOLNY 2014/2015 ROZPOCZĘTY!01.09.2014 r. minęło 15 lat od powstania Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach. Przez ten czas działalności naszej szkoły, przyświecało nam obrane motto: „Wszyscy wedle swych dążeń i celów mają swoje miejsce w pięknie tego wszechświata”.

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W NIEMCZECHW dniach od 10 do 20 sierpnia 2014 r. młodzież z Gimnazjum w Kluczach im. Jana Pawła II miała możliwość pojechania na wymianę do Niemiec wraz z nauczycielem - p. Sławomirem Klocem.

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY 2014


Nasza wycieczka rozpoczęła się, gdy pożegnaliśmy się z najbliższymi i autokar pełen lekko niepewnych lecz podekscytowanych uczniów odjechał.

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W POLSCEW dniach 21-31 lipca, gościła u nas młodzież z Niemiec. Tematem przewodnim tegorocznej wymiany było 25 lat wolności oraz trudna często historia Polski i Niemiec.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego