Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

ARCHIWUM - ROK SZKOLNY 2015/2016

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016W czasie uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, dzięki przygotowanym prezentacjom, mogliśmy powrócić wspomnieniami do chwil minionych.

CZARNOGÓRA 2016Miał być wcześniejszy powiew wakacji nad Adriatykiem ale nikt nie mówił, że będzie tak pięknie i błogo na tej rozgrzanej kamiennej plaży, która nieźle masowała nasze plecy. Zamieszkaliśmy w miejscowości Dobra Voda.

25 LAT WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ17 czerwca w Muzeum Narodowym w Sukiennicach spotkali się przedstawiciele władz samorządowych z Małopolski, Turyngii i Nadrenii Północnej – Westfalii oraz organizacji działających na rzecz współpracy polsko–niemieckiej.

STYPENDIUM W NIEMCZECH DLA NASZEJ UCZENNICYZ wielka radością informujemy, iż uczennica Ewa Jagiełło została zakwalifikowana na stypendium językowe i wraz z 11 innymi uczniami i uczennicami z Polski południowej spędzi 3 tygodnie w Bonn.
Gratulujemy!!!

WYNIKI EGZAMINU DSDZ radością informujemy, iż 8 naszych uczniów zdało egzamin DSD na poziomie B1 i uzyskało certyfikat DSD I, natomiast 5 uczniów zdało egzamin DSD na poziomie A2. Zdawalność w tym roku wyniosła 93%. Serdecznie gratulujemy!!!

MISTRZOWIE REPORTAŻUDwaj uczniowie naszego gimnazjum Miłosz Boruń z kl.1a i Szymon Rutkowski z kl. 3a stanęli na najwyższym stopniu podium w V edycji Powiatowego Konkursu na Twórczość Literacką „Ja i mój świat w aureoli bohaterstwa”.

PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO!!!10 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom III Powiatowego Konkursu Matematycznego. Uczennice naszego gimnazjum - Oliwia Auguścik i Weronika Bałazy z kl. IIIa zajęły I miejsce z taką samą ilością punktów.

UCZENNICE GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM W KRAKOWIEW dniu 10 czerwca 2016 roku aula Auditorium Maximum UJ w Krakowie zapełniła się uczniami gimnazjów i liceów nie tylko z Małopolski. Nie mogło zabraknąć także naszej szkoły, którą reprezentowało 5 uczennic z klasy III i II DSD: Julia Piątek, Wiktoria Leśniak, Alicja Mosur, Ewa Jagiełło i Matylda Jakubas wraz z nauczycielkami języka niemieckiego...

BARDZO DOBRY START LEKKOATLETÓW Z GIMNAZJUM
IM. JANA PAWŁA II W KLUCZACH W FINALE WOJEWÓDZKIM


W dniu 8 czerwca na stadionie AWF w Krakowie odbył się Finał Wojewódzki w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. Awans do finału reprezentanci Gimnazjum w Kluczach wywalczyli wygrywając zawody powiatowe.

RADOŚĆ PISANIA, RADOŚĆ WYGRYWANIA3 czerwca został rozstrzygnięty VI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Radość pisania” organizowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie. W gronie laureatów znalazła się uczennica naszego gimnazjum Oliwia Auguścik.

TRZY DNI W BESKIDZIE NISKIMGóry, piękne widoki, a przede wszystkim dużo śmiechu i wspaniałej zabawy – tak klasa 2a z kilkoma kolegami i koleżankami ze starszych klas będzie wspominać wycieczkę w Beskidy.

PIŁKARZE NASZEGO GIMNAZJUM CZWARTY RAZ Z RZĘDU NAJLEPSI W POWIECIE


Wdniu 31.05.2016 roku w Olkuszu rozegrano zawody powiatowe w piłkę nożną - sześcioosobowe na „Orliku". Nasi uczniowie podtrzymali tradycję pokonując wszystkie Gminy naszego powiatu będące na zawodach: Wolbrom, Olkusz i Bukowno.

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY CZAR PAR”


24 maja w Gimnazjum nr 4 w Olkuszu odbyła się XIV edycja konkursu "Matematyczno Przyrodniczy Czar-Par". Wzięło w nim udział kilkanaście dwuosobowych drużyn z różnych gimnazjów powiatu olkuskiego. Uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Najwięcej punktów i I m-ce zdobyła drużyna z naszego gimnazjum w składzie Szymon Banyś i Bartosz Matysek z klasy 2a. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz głośniki.
Gratulujemy!

LEKKOATLECI Z GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II w KLUCZACH W FINALE WOJEWÓDZKIMPodczas odbywających się w czwartek 19 maja zawodów powiatowych drużynowej Ligi LA, które miały miejsce w Olkuszu na Czarnej Górze, uczniowie naszego gimnazjum wywalczyli awans do finałów wojewódzkich.

WARSZTATY YOUTHMASTER – 18-23 MAJA 2016 ROKU W POLANICY ZDROJUNasi uczniowie wzięli udział w obozie szkoleniowo – językowym YouthMaSter. Jest to program Europejskiego Forum Młodzieży (EFM), przygotowany we współpracy z Career Change Wales- Training Academy z Cardiff w Wielkiej Brytanii.

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO?


Na to pytanie najlepiej zna odpowiedź Dominika Krawczyk – uczennica klasy 3c, która wygrała Powiatowy Konkurs Literacki języka angielskiego na taki właśnie temat...

”POZYTYWNIE ZAKRĘCENI”Po raz kolejny nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzinami wzięli udział w zbiórce plastikowych zakrętek. Udało nam się ich uzbierać około 140 kg. Dzięki temu wsparliśmy rehabilitację chorego Grzesia.

KONKURS HISTORYCZNY


Dnia 4 maja 2016 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach odbył się międzyklasowy konkurs z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja...

WIZYTA GOŚCI Z NIEMIEC W NASZEJ SZKOLEW dniu 28 kwietnia gościła w naszej szkole delegacja z Niemiec, z powiatów Sömmerda i Kyffhäuser. 54 uczniów wraz z 6 opiekunami przebywało na wyjeździe studyjnym w Małopolsce, gdzie realizowali projekt dotyczący II wojny światowej i Holocaustu.

WARSZTATY JĘZYKOWE – LONDYN 2016Samuel Johnson miał rację. Londynem nie można się ani znudzić ani zmęczyć. Przekonali się o tym po raz kolejny uczniowie, którzy wzięli udział w 5 dniowych warsztatach językowych.

FINAŁ DRUGIEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
LITERATURY FANTASY „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS”Patrycja Gut, uczennica klasy I c, miała zaszczyt w dniu 23 kwietnia 2016 roku reprezentować naszą szkołę w finale drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams”.

AKCJA ZBIÓRKI KRWI „KROPLA MIŁOŚCI”


23.04.2016 r. w naszym gimnazjum odbyła się 19. Akcja zbiórki krwi „Kropla Miłości”. Zgłosiło się do nas 18 osób, 16 zostało zarejestrowanych jako potencjalnych dawców, a 12 oddało krew. Uzyskano 5.400 ml krwi. Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwało dwudziestu sześciu wolontariuszy oraz opiekunowie grupy: M. Nowak, J. Bokalska-Rajba i M. Dyduch. Akcję przeprowadzili pracownicy Oddziału Terenowego w Krakowie (os. Na Skarpie).

ALICJA BANYŚ LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU TEMATYCZNEGOW sobotę 23 kwietnia w Grotesce odbyło się uroczyste zakończenie Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego „250 lat teatru publicznego w Polsce” przeprowadzonego przez Teatr Groteska we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty.

„SCRABBLE PO NIEMIECKU”


Dwie uczennice naszego gimnazjum: Patrycja Mermel i Weronika Bałazy zajęły IV miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu „Scrabble po niemiecku”...

OGŁOSZENIE


Rekrutacja - DSD

PROJEKT PT. "MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY”Projekt pt. "Mali uczniowie idą do szkoły” został przeprowadzony w naszej szkole zgodnie z harmonogramem otrzymanym od Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF w ramach pracy Szkolnego Klubu UNICEF.

I MIEJSCE DLA ADY KRZYSTAŃSKIEJ W IV EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO "MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"Do II etapu Powiatowego Konkursu Czytelniczego Mistrz Pięknego Czytania, organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu zakwalifikowało się 11 uczniów, z czego aż 5 to uczniowie naszej szkoły.

WYJAZD DO FILHARMONII ŚLĄSKIEJ


8 kwietnia 2016 roku uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 3a oraz 3e naszej szkoły uczestniczyli w koncercie, który odbył się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Oficjalnie koncert rozpoczął się o godzinie 10.00. Cała sala była wypełniona przez uczniów różnych szkół...

FINAŁ WOJEWÓDZKI TENISA STOŁOWEGO W LIMANOWEJDnia 8 kwietnia 2016 roku w Limanowej rozegrany został Wojewódzki Finał drużynowego tenisa stołowego. W kategorii chłopców startowało 12 drużyn...

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA NA UROCZYSTYCH OBCHODACH MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TEATRU7 kwietnia 2016 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w siedzibie Zespołu Szkół im. Antoniego Kocjana odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Teatralno – Literackie w Olkuszu.

I MIEJSCE WERONIKI BAŁAZY I III MIEJSCE OLIWII AUGUŚCIK
W KONKURSIE PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ „NA MNIE ZAWSZE MOŻESZ LICZYĆ”


6 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 4 w Olkuszu odbyła się V Edycja Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla uczniów gimnazjów powiatu olkuskiego „Na mnie zawsze możesz liczyć”...

CZTERY LATA INNOWACJI – JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?Nasz program nauki języka angielskiego, który ma status innowacji pedagogicznej, został wprowadzony w szkole w 2012 roku. W zeszłym roku mury naszej szkoły opuścili absolwenci pierwszej klasy angielskiej. Obecnie prowadzimy nabór do klasy pierwszej już po raz piąty. Jak innowacja działa w praktyce?

EFEKTY I SKUTKI UBOCZNE INNOWACJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Efekty są wynikiem realizacji założeń innowacji. Uczniowie wykorzystują język do różnych celów, potrafią się skutecznie komunikować, potrafią wyszukać potrzebną im informację i rozwiązać postawione im zadanie. Skąd o tym wiemy?...

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM


Uczniowie naszego gimnazjum nie zawiedli także w tym roku odnosząc sukcesy w Powiatowym Konkursie Czytelniczym w kategorii języka angielskiego i niemieckiego organizowanym przez Gimnazjum w Bolesławiu.

KONKURS „DIE BESTE DSD – KLASSE KRAKAUS”Z przyjemnością informujemy, iż uczniowie klasy II a DSD zakwalifikowali się do II etapu konkursu "Die beste DSD - Klasse Krakaus"...

                                         

WIELKI ZASZCZYT DLA NIEMIECKIEGO DYPLOMU JĘZYKOWEGO (DSD)Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, objęła honorowy patronat nad Niemieckim Dyplomem Językowym (DSD) w Polsce.

KONFERENCJA DYREKTORÓW SZKÓŁ DSD WE WROCŁAWIUW dniach od 21 do 22 marca 2016 roku miała miejsce we Wrocławiu 10 konferencja dyrektorów szkół DSD...

DOBRY WYSTĘP PŁYWAKÓW Z GIMNAZJUM W KLUCZACHPodczas tegorocznej Małopolskiej Gimnazjady Mlodzieży w pływaniu, która odbyła się 18 marca, na krytej pływalni w Suchej Beskidzkej, wystartowali zawodnicy z naszego gimnazjum....

PIŁKARZE WISŁY KRAKÓW ODWIEDZILI GIMNAZJUM W KLUCZACHDzisiaj (21 marca) wielu sympatyków piłki nożnej miało wyjątkową okazję osobistego spotkania z piłkarzami Wysły Kraków, którzy odwiedzili naszą szkołę...

OGŁOSZENIE


Zasady przyznawania Stypendium Wójta Gminy Klucze dla uzdolnionych uczniów.

TENISIŚCI STOŁOWI NAJLEPSI W REJONIEPo sukcesach siatkarzy przyszedł czas na gratulacje dla pingpongistów...

NASI SIATKARZE Z GIMNAZJUM NAJLEPSI W POWIECIEUczniowie w zawodach powiatowych piłki siatkowej, które odbyły się dnia 16.03.2016 roku w Olkuszu, zajęli pierwsze miejsce...

PISEMNY EGZAMIN DSD


W dniu 9 marca 2016 roku 14 uczniów klasy III A przystąpiło do egzaminu pisemnego z języka niemieckiego DSD I. Uczniowie rozwiązywali zadania w 3 częściach: rozumienie tekstu czytanego, rozumienie tekstu słuchanego oraz tworzenie tekstu - ich zadaniem było napisanie listu.

SZKOLNY KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII
SZKOLNY KONKURS POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJPod koniec lutego w naszej szkole miał miejsce Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii połączony ze Szkolnym Konkursem Poprawności Językowej. Na auli szkolnej zebrało się 20 uczniów, część z nich pisała tylko dyktando, część tylko test poprawności językowej, ale byli i tacy, którzy pisali jedno i drugie.

GIMNAZJALIŚCI Z KLUCZ BEZKONKURENCYJNITegoroczny konkurs Bolesławska Zima Prozy, wyjątkowy ze względu na swą jubileuszową XX edycję, okazał się szczególnie ważny dla naszej uzdolnionej literacko młodzieży. Wszystkie nagrody w kategorii: „uczniowie gimnazjów” trafiły właśnie do nich.

POKAZY RATOWNICTWA WODNO-LODOWEGOW czwartek 18 lutego 2016 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach ratownictwa lodowego, które już po raz szósty odbyły się na stawie „Zielonym” w Kluczach.

POWIATOWE INDYWIDUALNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM


Powiatowe indywidualne zawody w tenisie stołowym odbyły się 05.02.16 roku w Wolbromiu...

„UPADŁY ANIOŁ” - SPEKTAKL PROFILAKTYCZNYW piątek 5 lutego 2016 roku aktorzy Teatru Kurtyna zaprezentowali w naszej szkole spektakl profilaktyczny „Upadły Anioł” przeznaczony dla uczniów Gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

DOBRY START PŁYWAKÓW Z GIMNAZJUM W KLUCZACHPodczas odbywających się na krytej pływalni w Olkuszu powiatowych zawodów pływackich, bardzo dobrze zaprezentowała się nasza reprezentacja...

GALERIA - ZAPRASZAMY


Wszystkich rodziców i uczniów zachęcamy do oglądania wystawy naszych prac wykonanych na zajęciach artystycznych.

„MIMO WSZYSTKO”


Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach zaangażowali się w wyjątkową inicjatywę Biura Młodych – wolontariuszy Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i przygotowali ozdoby świąteczne na X Kiermasz Świąteczny. Zebrane pieniądze przeznaczone zostały na rehabilitację 18-letniego Kuby, który urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

JASEŁKA 201522.12.2015 roku, zgodnie z tradycją przyjętą w naszej szkole, uczniowie mogli obejrzeć Jasełka w wykonaniu koleżanek i kolegów z klas drugich.

OGŁOSZENIE


SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

OGŁOSZENIE


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

„KIBICE I DOPING TAK, PSEUDOKIBICE I AGRESJA NIE”W dniu 16 grudnia 2015 roku policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach spotkali się z młodzieżą naszego gimnazjum, aby przedstawić prezentację pt. „Kibice i doping TAK, pseudokibice i agresja NIE”.

GIMNAZJALISTKI Z KLUCZ NA GALI FINAŁOWEJ OGÓLNOPOLSKIEGO
KONKURSU W POLSKIEJ AKADEMII UMIEJĘTNOŚCIDwie uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, Ewa Jagiełło i Zofia Zygmunt, zdobyły tytuł finalisty w Ogólnopolskim Konkursie 200. rocznica utworzenia Towarzystwa Naukowego Krakowskiego...

SZYMON RUTKOWSKI WŚRÓD AUTORÓW
„XI TOMIKU TWÓRCZOŚCI MŁODZIEŻY SZKOLNEJ”Miło nam poinformować, że Szymon Rutkowski, uczeń naszej szkoły, otrzymał zaproszenie z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Olkuszu na uroczystą promocję „XI Tomiku Twórczości Młodzieży Szkolnej”, zatytułowanego „W zaciszu różowego pokoju”.

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIMUczennica naszego gimnazjum – Oliwia Auguścik, zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Z orłem białym przez wieki. Symbol władców państwa i narodu”

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI


Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli na Kiermasz Taniej Książki. Ceny od 2,90 zł. Jeśli nie masz pomysłu na prezent mikołajkowy lub gwiazdkowy możesz skorzystać z naszej oferty.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!!!

PATRIOTYCZNE UROCZYSTOŚCI


Dnia 15 listopada 2015 roku delegacja z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w uroczystościach w Bydlinie.

Test Patriotyczny

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH


Z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole został zorganizowany konkurs. Brali w nim udział uczniowie klas trzecich.

OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO


W dniu 11.11.15 roku w dniu Narodowego Święta Niepodległości został rozegrany Otwarty Turniej Tenisa Stołowego – Memoriał im. Henryka Swędzioła.

WYJAZD DO FILHARMONII ŚLĄSKIEJ W KATOWICACH


Szóstego listopada 2015 roku uczniowie klas: 2a, 2c, 3e, 3a, 2b naszego gimnazjum wzięli udział w koncercie edukacyjnym w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

OGŁOSZENIE


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

ZBIÓRKA KRWI


W sobotę 24 października w naszym Gimnazjum odbyła się kolejna akcja zbiórki krwi "Kropla miłości", która zakończyła Kluczewski Tydzień Zdrowia. Zarejestrowało się 13 osób, z czego 11 oddało krew. Mogliśmy liczyć na stałych krwiodawców. Oczywiście działania akcji licznie wpierali nasi wolontariusze.

„SOWY WOKÓŁ NAS” – WARSZTATY PRZYRODNICZE DLA UCZNIÓW GIMNAZJUMW piątek 23 października cztery klasy z naszego Gimnazjum brały udział w warsztatach na temat ochrony sów. Warsztaty pt. „Sowy wokół nas” prowadzili pracownicy Stowarzyszenia Ochrony Sów, a współfinansowane były przez Fundację CEMEX.

KLUCZEWSKI KLUB AMAZONEK "KROPKA”

W czwartek 22.10.2015 r. w DK Papiernik w Kluczach odbyło się spotkanie Kluczewskiego Klubu Amazonek "Kropka". Wieczór pomogły zorganizować i poprowadzić nasze wolontariuszki. Jako efekt wspólnych działań, powstał piaskowy obrazek.

PŁYWANIE - GRAND PRIX SKAŁA CUPPodczas II edycji zawodów pływackich z cylku Grand Prix Park Wodny Jura Skała Cup, odbywających się 17 października w Parku Wodnym Jura w Łazach, wystartowała ekipa z Klucz.

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCHUczniowie klas pierwszych w dniu 14 października 2015 roku złożyli uroczyste ślubowanie.

CZY WIESZ, ŻE...?


w Polsce od 2001 roku w niedziele poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły
na Stolicę Piotrową obchodzony jest rokrocznie Dzień Papieski???

EWAKUACJA W SZKOLE - PRÓBNY ALARMW dniu 8 października 2015 roku około godziny 10.15 (3 godzina lekcyjna) usłyszeliśmy 3 długie dzwonki nawołujące do jak najszybszego opuszczenia szkoły.

EMILIA KRZECZOWSKA PIERWSZA W WOJEWÓDZKICH ZAWODACH W TENISIE ZIEMNYMDnia 3 października 2015 roku w Myślenicach odbyły się wojewódzkie zawody w tenisie ziemnym dziewcząt.

CZY JESTEŚMY „SZKOŁĄ DEMOKRACJI”?


Od kilku lat w naszej szkole Samorząd Uczniowski chcąc rozwijać postawę obywatelską przeprowadza demokratyczne wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Tak też było w tym roku.

OGŁOSZENIE


Gimnazjum w Kluczach przystąpiło do Klubu Szkół UNICEF!

OGŁOSZENIE


REGULAMIN
SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
„W KRĘGU TWÓRCZOŚCI POLSKICH NOBLISTÓW”

„MISJA PRZYRODA”- ZIELONE SZKOŁY W PARKACH NARODOWYCHUczniowie z naszego Gimnazjum biorą udział w projekcie „Zielone Szkoły w Parkach Narodowych”. W związku z projektem 36 uczniów w dniach 14-18 września było na warsztatach w Pienińskim Parku Narodowym.

„EKOLOGIA WIELKIEGO FORMATU”12 września 2015 roku uczennice Weronika Bałazy i Kinga Włodyga z Gimnazjum im. Jana Pawła II wzięły udział w konkursie pt. „Ekologia wielkiego formatu” zorganizowanego przez PWiK Sp. z o. o. w Olkuszu.

OGŁOSZENIE


REGULAMIN KORZYSTANIA PRZEZ UCZNIÓW Z PODRĘCZNIKÓW,
MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/20161 września 2015 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY 2015W dniach 02 - 13.08.2015 roku odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży. Brała w niej udział młodzież z 3 krajów: Polski, Niemiec oraz Rumunii...

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY – KLUCZE 2015W dniach 31.07 – 09.08. 2015 roku w Gminie Klucze gościła grupa uczniów z Niemiec w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży.

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W NIEMCZECHW dniach 10-20 lipca 2015 roku, tak jak co roku, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach gościli w powiecie Kyffhäuser, w miejscowości Straußberg.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego