Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY - ROK SZKOLNY 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017W piątek, 23 czerwca, klasy I i II naszego gimnazjum pożegnały rok szkolny. Dla uczniów rozpoczął się czas upragnionych wakacji.

ABSOLWENCI KLASY ANGIELSKIEJ 2017Praca, zaangażowanie i sukcesy uczniów klasy 3c zostały docenione i nagrodzone na uroczystości pożegnania klas trzecich.

POŻEGNANIE KLAS TRZECICH21 czerwca 2017 r. o godz. 16 w auli szkolnej miała miejsce uroczystość pożegnania klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach.

LIST GRATULACYJNY


Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach otrzymało list gratulacyjny za zajęcie II miejsca w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017.

PODZIĘKOWANIE


Podziękowanie Pani Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu – Pani Jolanty Zięby za współpracę w roku szkolnym 2016/2017...

STYPENDYSTKA „REGIONALNEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO
DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH”


Patrycja Gut, uczennica klasy 2c Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach otrzymała stypendium w ramach projektu „Regionalnego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych.”

SUPER POLONISTA


Dnia 29.05.2017 roku w naszym gimnazjum odbył się konkurs na Super Polonistę dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich...

PARK TRAMPOLIN JUMPCITY W KATOWICACHW piątek 9 czerwca uczniowie klasy 2b wraz z opiekunami panią Anną Krawiec i panią Dagmarą Mrówką uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego z profesjonalnym trenerem panem Kamilem w Parku Trampolin JUMPCITY w Katowicach.

KONKURS NA "SUPER CHEMIKA"


Jak co roku w naszym gimnazjum, tym razem w czwartek 8 czerwca odbył się szkolny konkurs chemiczny zorganizowany przez nauczyciela chemii panią Annę Krawiec...

USE YOUR WITS 2017


Nasz konkurs języka angielskiego jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem, i jak zwykle - łatwo nie było:)

CO DALEJ PO GIMNAZJUM?


2 czerwca uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach spotkali się z przedstawicielem Punktu Pośrednictwa Pracy w Kluczach panią Pauliną Curyło...

MALTA EXPERIENCE 2017W dniach 20 – 27 maja 2017 roku, 32 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach językowych na Malcie. Dużo się działo i dla każdego było coś dobrego:)

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY
O WIELKIEJ BRYTANII I KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH


Uczeń naszego Gimnazjum - Wiktor Basiński z klasy 2c zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu. Wyróżnieni uczniowie oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE LITERACKIM25 maja w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Olkuszu odbyło się podsumowanie VI Powiatowego Konkursu na Twórczość Literacką „Ja i mój świat na tropie sensacji”.

"BY ŻYŁO SIĘ NAM BEZPIECZNIEJ"


W dniu 25 maja 2017 roku w Gimnazjum w Kluczach odbyła się prelekcja strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Olkuszu pt. "By żyło się nam bezpieczniej”. Oprócz prelekcji druhowie strażacy zaprezentowali uczniom klas trzecich wyposażenie bojowego wozu strażackiego.

WYCIECZKA W BESKIDY


W dniach 17,18 i 19 maja odbyła się wycieczka w góry. 19 uczniów z klasy IIIa, IIIc, IIa i IIc z plecakami i śpiworami wyruszyło spod szkoły. Przez 3 dni wędrowaliśmy po górach, ale też zwiedziliśmy Muzeum Adama Małysza, Chatę Kawuloka, Galerię Koronek oraz piękne miasto Cieszyn.

WYCIECZKA DO MUZEUM SZTUKI I TECHNIKI JAPOŃSKIEJ W KRAKOWIEDnia 18.05.2017 r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami, panią Ewą Molendą i panem Sławomirem Klocem, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

SIATKARZE ZNOWU NAJLEPSIW dniu 11.05.2017 roku odbyły się zawody powiatowe w siatkówce plażowej w Olkuszu. Nasza drużyna w składzie Wiktor Ścigaj, Bartosz Głąbek i Szymon Krawczyk zajęła I miejsce, pokonując zespoły z Olkusza i Wolbromia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun Paweł Krawczyk.

VI EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU O ZIEMI OLKUSKIEJ - GMINA TRZYCIĄŻ11 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs o Ziemi Olkuskiej - Gmina Trzyciąż...

KONKURS WIEDZY O KONSTYTUCJI 3 MAJA


28 kwietnia na godzinie wychowawczej odbył się konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja...

KLUCZEWSCY SIATKARZE WYGRALI TURNIEJ "FINAL FOUR" JURAJSKIEJ LIGI SIATKÓWKIDnia 27.04.2017 roku w finałowym turnieju Jurajskiej Ligi Siatkówki, który odbył się na sali gimnastycznej tutejszego gimnazjum uczestniczyły drużyny ze Szczekocin, Poręby, Olkusza i Klucz...

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY Z OKAZJI DNIA ZIEMI „PARKI NARODOWE W POLSCE”W dniu 26 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum nr 4 im. C. K. Norwida w Olkuszu odbył się konkurs z okazji Dnia Ziemi pt. "Parki Narodowe w Polsce". Naszą szkołę reprezentował Igor Mrówka z klasy 2a zajmując I miejsce. W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu olkuskiego. Igorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

FINAŁ TRZECIEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
LITERATURY FANTASY „ŹRÓDŁA MARZEŃ – SOURCES OF DREAMS”Uczennica klasy II c, Patrycja Gut, w dniu 22 kwietnia 2017 roku reprezentowała naszą szkołę̨ w finale trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła Marzeń – Sources of Dreams”.

AKCJA ZBIÓRKI KRWI „KROPLA MIŁOŚCI”


W sobotę 8 kwietnia w naszym gimnazjum odbyła się kolejna już akcja zbiórki krwi „Kropla miłości” (zbiórki odbywają się w październiku i kwietniu od 2007 roku!).

GIMNAZJALISTA Z KLUCZ NA UROCZYSTEJ GALI W ZAKOPANEMMiłosz Boruń, uczeń klasy IIa, został zaproszony na uroczyste rozdanie nagród XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Na Tatrzańskim Szlaku”...

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM JĘZYKOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYMW dniu 5. kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym Językowym Konkursie Czytelniczym z języka niemieckiego oraz angielskiego organizowanym pod patronatem Wójta Gminy Bolesław.

MIĘDZYLESIE RÓŻANKA – EUROWEEK 2017W dniach od 28.03 do 01.04.2017 r. 23 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami panią Danutą Majcherkiewicz i panem Sławomirem Klocem uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez fundację „Euroweek”- Szkoła Liderów.

ŚWIĘTO TEATRU Z NASZYM UDZIAŁEM


27 marca 2017 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w siedzibie Zespołu Szkół im. Antoniego Kocjana odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Teatralno – Literackie w Olkuszu.

OGŁOSZENIE


Dnia 23.03.2017 r. odbył się Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach...

OGŁOSZENIE


Dyżur psychologa w ramach współpracy z Gminą Klucze - Wtorek: 15.00 – 17.00 (pokój pedagoga)

KONKURS HISTORYCZNY


W tym roku szkolnym uczeń naszego gimnazjum Jakub Piątek z kl. 1c, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego małopolskiego konkursu historycznego ...

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GEOGRAFICZNY GEO-PLANETA PLUSW dniu 16 marca 2017 roku w naszej szkole odbył się konkurs geograficzny „Geo-Planeta” na temat: Geografia Polski - „Bałtyk i pobrzeże Bałtyku”...

EGZAMIN DSD - CZĘŚĆ USTNAW dniu 16 marca 2017 roku 10 uczniów klasy III A przystąpiło do ustnej części egzaminu DSD...

„SCRABBLE PO NIEMIECKU”


Uczniowie naszego gimnazjum: Jakub Czerwiński i Miłosz Boruń zajęli IV miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu „Scrabble po niemiecku”...

VII GRA MIEJSKA „O WOLNOŚĆ I NIEZAWISŁOŚĆ 1945 - 1947”10 marca 2017 roku dwie drużyny z naszej szkoły (patrol "Wróbel" pod opieką p. Agaty Banach i patrol „Zew” pod opieką p. Moniki Latos) wzięły udział w VII Grze Miejskiej „O Wolność i Niezawisłość 1945 - 1947”...

PISEMNY EGZAMIN DSD


W dniu 9 marca 2017 roku 10 uczniów klasy III A przystąpiło do egzaminu pisemnego z języka niemieckiego DSD I. Uczniowie rozwiązywali zadania w 3 częściach: rozumienie tekstu czytanego, rozumienie tekstu słuchanego oraz tworzenie tekstu - ich zadaniem było napisanie listu.

OSIĄGNIECIA NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYCH KONKURSACH CZYTELNICZYCH
„MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”


Uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w dwóch powiatowych konkursach „Mistrz pięknego czytania”...

TRZYMAJ FORMĘ - PROMUJEMY ZDROWY STYL ŻYCIA


Dnia 28 lutego odbył się I etap szkolny konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. Zgodnie z regulaminem konkursu, I etap przeprowadzany był on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego. W teście wzięli udział: Anna Tworzydło, Julia Leisner, Rozalia Karoń, Bartosz Matysek, Natalia Nowakowska, Kinga Majka, Magdalena Dobrek, Wiktoria Brudnicka, Michał Zub.
Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwał koordynator Hubert Poczęsny oraz nauczyciel informatyki Sławomir Kloc.

KOLEJNY DOBRY START PŁYWAKÓW KLUCZEWSKIEGO GIMNAZJUM


Podczas odbywających się 27 i 28 lutego na krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej wojewódzkich zawodów pływackich, dobry występ zaliczyła reprezentacja kluczewskiego gimnazjum...

MUZYKA WOKÓŁ NAS27 lutego 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w lekcji z cyklu "Rodowody instrumentów"...

SPEKTAKL „ROMEO I JULIA”23 lutego 44 uczniów naszego gimnazjum obejrzało spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

KLUCZEWSCY NARCIARZE Z MEDALAMIDnia 17.02 2017 roku w Smoleniu odbyły się zawody powiatowe w narciarstwie alpejskim...

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA


W środę 15.02.2017 roku na 3 godzinie lekcyjnej odbył się szkolny etap konkursu pięknego czytania...

LITERACKI LAUR10 lutego w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu uhonorowano autorów najlepszych prac XXI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Bolesławska Zima Prozy.

LEKCJE POKAZOWE Z MATEMATYKI I CHEMII W I LO W OLKUSZU

27 stycznia uczniowie klasy 3a i 3c naszego gimnazjum uczestniczyli w lekcjach pokazowych z matematyki i chemii w I LO w Olkuszu. Na matematyce zajmowali się wielkościami wprost proporcjonalnymi i odwrotnie proporcjonalnymi, a na chemii reakcjami otrzymywania soli. Lekcje bardzo się podobały. Na chemii wykonywano doświadczenia, a na matematyce odbył się konkurs „1 z 10”. W czasie przerwy nasi uczniowie zostali oprowadzeni przez uczniów liceum po najważniejszych miejscach w szkole.

RECENZJA Z ELEMENTAMI REKLAMY – AKCJA BIBLIOTECZNA


Biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami języka polskiego ogłosiła akcję „RECENZJA Z ELEMENTAMI REKLAMY CZYLI UCZNIOWIE POLECAJĄ”. Do biblioteki wpłynęło 30 prac, niektóre z nich były pisane odręcznie, ilustrowane a nawet pisane wierszem. Tytuły polecane przez uczniów...

„SZKLANA PUŁAPKA - UZALEŻNIENIA”W dniu 24 stycznia 2017 roku uczniowie naszego Gimnazjum brali udział w zajęciach z panią Katarzyną Kudybą, trenerem w obszarze profilaktyki uzależnień...

TENIS STOŁOWY - ZAWODY POWIATOWEW dniu 24.01.2017 roku w Wolbromiu odbyły się powiatowe indywidualne zawody sportowe w tenisie stołowym...

OGŁOSZENIE


Nowy cennik opłat za korzystanie z basenu ważny od 1 stycznia 2017 r.

OGŁOSZENIE


W dniu 20 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas pierwszych - „Szóstka”. Dziesięciu uczniów klas pierwszych - najlepszych matematyków, zmierzyło się z zestawem 7 zadań o podwyższonym stopniu trudności. Nagrodą w tym konkursie jest ocena celująca na I okres. Najlepsi okazali się uczniowie z kl. Ia i Ic - Jakub Piątek, Tomasz Janda, Dominika Kocjan, Zuzanna Jurkiewicz i Monika Kalarus.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy otrzymanych szóstek.

BEZPIECZNE FERIE


Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której pod człowiekiem zapada się lód, po pierwsze natychmiast wezwij pomoc z telefonu komórkowego - numer 112.

POKAZY RATOWNICTWA WODNO-LODOWEGOW czwartek 19 stycznia 2017 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach ratownictwa lodowego, które już po raz siódmy odbyły się na stawie „Zielonym” w Kluczach.

PODIUM DLA PŁYWAKÓW Z GIMNAZJUM W KLUCZACHPodczas odbywających się w czwartek 19 stycznia na olkuskiej krytej pływalni powiatowych zawodów pływackich, bardzo dobrze spisała się reprezentacja kluczewskiego gimnazjum, która zajeła II miejsce w sztafecie 8 x 50 m.

"MUZYCZNA PODRÓŻ NA WYSPY BRYTYJSKIE"17 stycznia w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w koncercie pt. „Muzyczna podróż na Wyspy Brytyjskie" zorganizowanym przez artystów Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.

25 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCYW niedzielę, 15 stycznia 2017 roku wolontariusze z naszego Gimnazjum brali udział w 25 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

JASEŁKA 201622 grudnia w atmosferze wzajemnej życzliwości, ciepła i radości przeżywaliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. W szkole rozbrzmiewał śpiew kolęd i dźwięk łamanego opłatka. Klasy wypełniły się wigilijnymi potrawami, a przy świątecznie udekorowanych stołach zasiedli uczniowie ze swoimi wychowawcami.

W BLASKU ŚWIATEŁEK CHOINKIW niedzielę, 18 grudnia na ryneczku w Kluczach zorganizowane zostało spotkanie „W blasku światełek choinki”...

NIETYPOWA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGODnia 16 grudnia uczniowie klasy 3c odwiedzili II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu...

PODIUM W ZAWODACH REJONOWYCHW dniu 15.12.2016 roku w Choczni odbyły się rejonowe drużynowe zawody tenisa stołowego dziewczyn i chłopców.

PRÓBNE EGZAMINY GIMNAZJALNE JUŻ ZA NAMI…

W dniach 6, 7 i 8 grudnia 2016 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum pisali próbne egzaminy gimnazjalne.

W dniu 6 grudnia zadowolone miny mieli humaniści naszego gimnazjum, bowiem w tym dniu pisali egzamin najpierw z części dotyczącej historii i WOS-u, a potem z części dotyczącej języka polskiego.

Dzień 7 grudnia przypadł do gustu „tęgim głowom”. Najpierw rozwiązywali oni testy z części przyrodniczej, a potem - matematycznej.

Ostatni dzień poświęcony był językom obcym: językowi angielskiemu i niemieckiemu. Większość uczniów naszego gimnazjum wybrała język angielski na poziome podstawowym i rozszerzonym.

LEKCJA DLA PRZYSZŁYCH PODATNIKÓWW piątek, 25 listopada odbyło się spotkanie dla uczniów klas trzecich z panią Izabelą Rudzką, starszym inspektorem skarbowym, oraz panią Joanną Walnik-Wąs, kierownikiem Trzeciego Referatu Obsługi Bezpośredniej.

GIMNAZJALIŚCI W FILHARMONII22 listopada 2016 roku uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które miało miejsce w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO


W dniu 18.11.2016 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski, w którym udział wzięło 9 uczennic...

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI18 listopada 2016 roku w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

POMOC DLA AFRYKI


„Okulary dla Afryki” to wolantariacka akcja, którą zainteresowali się kluczewscy gimnazjaliści. By nieść pomoc medyczną i poprawić warunki życiowe ubogich mieszkanców krajów afrykańskich, od połowy września do końca października uczniowie naszej szkoły zbierali nieuszkodzone okukary przeciwsłoneczne i korekcyjne, które następnie przekazali koordynatorowi akcji pani W. Sygule z Zespołu Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy wsparli tę akcję.

LEKCJA MUZYKI W DOMU KULTURYMłodzież z klasy 1a i 1b naszego gimnazjum w dniu 15 listopada brała udział w pierwszym kameralnym koncercie umuzykalniającym, który odbył się w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach.

DRUŻYNY NA MEDALW dniu 15.11.2016 roku w Wolbromiu odbył się powiatowy drużynowy turniej tenisa stołowego dziewczyn i chłopców...

„…TY PANIE, KTÓRY Z WYSOKOŚCI PATRZYSZ, JAK GINĄ OJCZYZNY OBROŃCE…”W niedzielę 13 listopada w Bydlinie odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości i 102 rocznicy bitwy pod Krzywopłotami. W uroczystości w poczcie sztandarowym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły Miłosz Boruń, Szymon Krawczyk i Szymon Matusiak wraz z opiekunami p. Agatą Banach i p. Anną Krawiec.

MIĘDZYNARODOWY OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO


W dniu 11.11.2016 roku w dniu Narodowego Święta Niepodległości został rozegrany Międzynarodowy Otwarty Turniej Tenisa Stołowego – Memoriał im. Henryka Swędzioła.

SZKOLENIE NAUCZYCIELI Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY


W środę, 9 listopada 2016 roku, w auli szkolnej odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED. W szkoleniu prowadzonym przez wykwalifikowanych ratowników wzięli udział nauczyciele Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Kluczach, a także pracownicy innych szkół naszej gminy.

AKTYWNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ WSPÓŁCZESNĄ


4 listopada uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie...

WARSZTATY FILMOWEW dniu 28.10.2016 roku klasa 3a wzięła udział w warsztatach filmowych...


SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z POLICJANTAMIW piątek 28 października na godzinie wychowawczej klasy pierwsze naszego gimnazjum spotkały się z przedstawicielami Komisariatu Policji w Kluczach: st.asp. Dariuszem Gorgoniem i st. sierż. Rafałem Kwaśniewskim.

TNT THEATRE BRITAIN – JESIEŃ 2016


W październiku kluczewscy gimnazjaliści po raz kolejny mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów teatru TNT Theatre Britain w produkcji American Drama Group Europe (ADGE).

1050 DRZEWO ZASADZONE PRZED NASZĄ SZKOŁĄW poniedziałek, 24.10.2016 roku uczniowie gimnazjum byli świadkami zasadzenia 1050 drzewa w Gminie Klucze. Drzewo to, okazały dąb, zostało zasadzone przed naszą szkołą, od strony basenu.

POWIATOWE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZYNDnia 21.10.2016 r. w Olkuszu uczennice naszego gimnazjum brały udział w turnieju piłki nożnej. W turnieju brało udział 5 drużyn.

Z KART HISTORII KLUCZ…19 października uczniowie klas DSD brali udział w nietypowej, ale ciekawej lekcji historii dotyczącej naszej najbliższej okolicy. W szkole gościliśmy bowiem panią Heidi-Marie Dietel i jej męża - pana Horsta Wäschke.

XVI PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II DO CZĘSTOCHOWY


Prawie 20 tys. uczniów, studentów i nauczycieli z ok. 420 szkół noszących imię Jana Pawła II przybyło w czwartek 13.10.2016 r. na Jasną Górę. Nie mogło zabraknąć delegacji naszego gimnazjum składającej się z 20 uczniów i 2 opiekunów...

AKCJA ZBIÓRKI KRWI „KROPLA MIŁOŚCI”


W sobotę 15 października wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach po raz kolejny zorganizowali zbiórkę krwi. Była to juz kolejna zbiórka, październikowe i kwietniowe akcje na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń naszej szkoły.

GIMNAZJUM W KLUCZACH SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWOW dniu 14 października nasze gimnazjum otrzymało przedłużenie ważności certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" do roku 2021...

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS PIERWSZYCH14 października 2016 roku, w obecności pani dyrektor gimnazjum Violetty Auguścik, pani v-ce dyrektor gimnazjum Iwony Boruń, nauczycieli, rodziców, gości oraz przedstawicieli innych klas uczniowie z klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

JEST JUŻ NOWY PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGOOd połowy września w naszej szkole ruszyła kampania wyborcza. Na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego startowało trzech kandydatów: Szymon Krawczyk z klasy 2c, Bartosz Matysek z klasy 3a i Mateusz Żołnierczyk z klasy 3c.

XXX JUBILEUSZOWY RAJD HARDEGOPo raz trzydziesty w Gminie Klucze oddano hołd i uczczono pamięć bohaterów II wojny światowej, których historia na stałe związała z naszą Małą Ojczyzną. Po raz kolejny (18), czyli od samego początku działalności Gimnazjum w Kluczach, na trasę rajdu w dniach 30 września i 1 października wyruszyli jego uczniowie.

EWAKUACJA W SZKOLE /PRÓBNY ALARM/


W dniu 28 września 2016 roku około godziny 10.00 (3 godzina lekcyjna) usłyszeliśmy 3 długie dzwonki nawołujące do jak najszybszego opuszczenia szkoły.

DOBRY START LEKKOATLETÓW KLUCZEWSKIEGO GIMNAZJUMPodczas Mistrzostw Powiatu w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 26 września na stadionie MOSiR w Olkuszu gimnazjaliści stawali na podium 4 razy.

PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ - BIRKENAU


Dnia 19 września 2016 r. uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami odwiedzili Muzeum Auschwitz - Birkenau, które zostało powołane do życia decyzją rządu polskiego z inicjatywy byłych więźniów.

JĘZYK NIEMIECKI Z NATIVE-SPEAKEREMOd bieżącego roku szkolnego uczniowie III klasy DSD Gimnazjum w Kluczach mają niepowtarzalną okazję doskonalenia znajomości języka niemieckiego pod okiem fachowca z Niemiec.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/20171 września 2016 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY 2016W dniach 29.07. – 09.08. 2016 roku w Ferienpark Feuerkuppe w miejscowości Straussberg w Niemczech odbyła się Międzynarodowa Wymiana Młodzieży. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Polski, Niemiec, Rumunii oraz Litwy.

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA W NIEMCZECHW dniach 17-26 lipca 2016 roku, tak jak co roku, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach gościli w powiecie Kyffhäuser, w miejscowości Straußberg.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego