Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

BIBLIOTEKA

Dzień tygodnia Godziny otwarcia
Poniedziałek        8.00 – 14.00
Wtorek        7.30 – 14.30
Środa        8.00 – 14.30
Czwartek        8.00 – 15.00
Piątek        8.00 – 14.00

REGULAMIN KORZYSTANIA PRZEZ UCZNIÓW Z PODRĘCZNIKÓW,
MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH


LISTA PRZEBOJÓW KSIĄŻKOWYCH

Biblioteka Gimnazjum mieści się we wspólnym pomieszczeniu z biblioteką Szkoły Podstawowej. Jest to przestronne pomieszczenie, w którym czytelnicy mają wolny dostęp do regałów, co oznacza możliwość samodzielnego wyboru wypożyczanych książek.

Na terenie biblioteki jest również czytelnia, w której znajduje się 6 stolików dla 24 osób.

Biblioteka posiada około 30 egzemplarzy każdej wymaganej przez szkolnych polonistów lektury, bogaty księgozbiór podręczny - wspólny dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, liczne pozycje z literatury młodzieżowej, książki popularnonaukowe z różnych dziedzin oraz książki metodyczne dla nauczycieli.

Uczniowie Gimnazjum korzystają także z liczącego około 15 tys. woluminów księgozbioru Szkoły Podstawowej.

Z bogatej oferty na rynku prasy wybrano 15 tytułów interesujących czasopism dla uczniów i nauczycieli, które prenumeruje się od lat a wszyscy chętni mają do nich dostęp w szkolnej czytelni.

W październiku 2003 r. rozpoczęto prace związane z komputeryzacją biblioteki. Pierwszą fazą jest budowa bazy danych, którą stanowi księgozbiór. Praca nad wprowadzaniem księgozbioru do komputera prowadzona jest na bieżąco.

Stan biblioteki na dzień 1.03.2007 r. wynosi 2456 woluminów. W I semestrze roku szkolnym 2006/2007 przybyło 143 książki. M.in. 8 i 9 część serii „Plotkara”, 7 część „Pamiętnika księżniczki”, najnowsza powieść Małgorzaty Musierowicz „Czarna polewka”, „Pamiętnik jedynaczki 2”, 4 część „Artemisa Fowla”, Josteina Gaardera „Tajemnica Bożego Narodzenia”, kolejna powieść Katarzyny Grocholi „A nie mówiłam”, „Pielgrzym” Paula Coelho, „Błękitna krew” i „Niewinny” Harlana Cobena, kilka tytułów z literatury fantastycznej: Andrzeja Sapkowskiego „Lux perpetua”, „Sabriel”, „Pan Poniedziałek” i „Ponury Wtorek” autorstwa Gartha Nixa, „Łzy salamandry”, „Tersjasz”, kolejna część „Adriana Mole’a”, „Michał Jakiśtam” Ewy Nowak, „Tropiciele” Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, 3 części serii „Na topie” i wiele innych. Dołączyły one do już posiadanych pozycji z „książkowych list przebojów”, m.in.: „Kod Leonarda Da Vinci”, „Anioły i demony”, „Cyfrowa twierdza” autorstwa Dana Browna, „Nie mów nikomu”, „Bez skrupułów”, „Krótka piłka”, „Tylko jedno spojrzenie”, „Najczarniejszy strach” Harlana Cobena, 6 części bardzo popularnego „Pamiętnika księżniczki” Meg Cabot, „Panna Nikt” Tomka Tryzny, „Oskar i pani Róża”, „Dziewczyna z pomarańczami”, „Eragon”, „Owocowa trylogia” Izabeli Sowy, „Wszystko tylko nie mięta”, „Diupa”, „Krzywe 10” i „Lawenda w chodakach” Ewy Nowak, „Narrenturm”, „Boży bojownicy”, saga o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Do dyspozycji uczniów i pracowników szkoły jest także Centrum Informacji Multimedialnej składające się z 4 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Na każdym komputerze jest zainstalowany Portal PWN, w skład którego wchodzi Encyklopedia PWN, Słownik Języka Polskiego, Słownik Wyrazów Obcych, Słownik Ortograficzny, Słownik Poprawnej Polszczyzny oraz Wielki multimedialny atlas świata PWN.

Książki wypożycza się na okres 2 tygodni a następnie w razie potrzeby prolonguje.

Odpowiedzialna za bibliotekę Gimnazjum jest mgr Renata Zawisz.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.