Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO JUŻ ZA NAMI

2 października uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klas siódmych wzięli udział w wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego. Wydarzenie to poprzedzone zostało zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą. Sztaby czterech kandydatów: Zuzanny Jurkiewicz (kl.2a), Zuzanny Kaplity (kl.3c), Mileny Leśniak (kl.3a) i Miłosza Borunia (kl.3a), po złożeniu karty zgłoszeniowej zawierającej podpisy 35 uczniów popierających poszczególne kandydatury, starały się w jak najciekawszy sposób przekonać młodzież do głosowania na najlepszego przewodniczącego SU. Były oryginalne plakaty z hasłami wyborczymi, ciekawe ulotki i debata w auli szkolnej, podczas której kandydaci prezentowali swój program wyborczy oraz odpowiadali na pytania uczniów.
Wreszcie przyszedł czas na podjęcie decyzji, kto ma objąć władzę i reprezentować społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczach. Z prawa do głosowania skorzystało 206 uczniów. 73 głosy, a tym samym funkcję przewodniczącego, zdobyła Milena Leśniak, pokonując Miłosza Borunia, który z liczbą 70 głosów uplasował się na drugim miejscu jako wiceprzewodniczący.
Wszystkim kandydatom a także ich sztabom dziękujemy za zaangażowanie i w pełni demokratyczne działania. Dzięki nim nasza szkoła mogła wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos” 2017.
Wybory przedstawicieli samorządu uczniowskiego - plakat