Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach
                                                                                                                                                                               

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach

Idź do spisu treści

Menu główne

NO PROMIL NO PROBLEM

NO PROMIL NO PROBLEM to kampania społeczna w której kolejny raz bierze udział nasze gimnazjum, a niektóre działania realizują wolontariusze. Dnia 28 października wspólnie ze szkołą podstawową szliśmy w „Marszu Trzeźwości” organizowanym w całej Małopolsce. Celem marszu jest propagowanie trzeźwości wśród kierowców, wolontariusze rozdawali ulotki, balony, gadżety i listy redagowane przez dzieci np. :

„Drogi Kierowco!
Jestem uczniem. Na drodze spotykam Cię codziennie w drodze do i ze szkoły. Także w wakacje widzimy się w czasie letnich podróży. Niestety, na drodze jestem słabszy od Ciebie. W Twoich rękach jest moje życie i zdrowie. Od Ciebie zależy, czy będę miał szczęśliwe dzieciństwo, radosne wspomnienia z wakacji.
Dlatego proszę: Kierowco bądź odpowiedzialny. BĄDŹ TRZEŹWY !!!"
Jakub klasa 3 szkoła podstawowa

Wolontariuszki w dniu 30 października wspólnie z policjantami patrolowały na ulicach Gminy Klucze, przypominając zatrzymanym kierowcom o akcji NO PROMIL NO PROBLEM, wręczając listy i ulotki kampanii.

Wychowawcy klas prowadzą zajęcia profilaktyczne w swoich klasach zgodnie ze scenariuszami lekcji w/w kampanii, a dwie wolontariuszki wezmą udział w szkoleniu. Ponadto część uczniów i nauczycieli złożyło deklarację na piśmie obiecując podjęcie odpowiednich działań i reakcji jako pasażerowie czy kierowcy, w sytuacjach zagrożenia jazdy pod wpływem alkoholu. Zawsze uniemożliwiać jazdę pod wpływem alkoholu.

Anna Bokalska